Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fekete autókat mennyire...

A fekete autókat mennyire szívja ki a nap?

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolkodom, hogy lecserélem régi autómat, és egy másikat veszek feketében 13év körülit. Mennyire szívja azokat ki a nap, mennyire fakul a színe? Sosem volt a családunkban fekete autó, csak színes, szóval nem tudom..

2018. szept. 8. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Típus és festékfüggő a kérdésed.

Pl.- Maruti vs. Bentley.

2018. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eléggé kifakulnak, a régebbi minőségi autók is. Azért, mert kb 2x jobban felmelegszik, mint bármilyen más szín. Csak a tűzpiros szín rosszabb e tekintetből a feketénél, azt szívja ki a legjobban a nap.
2018. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne vegyél feketét, nyáron meglehet őrülni benne.

Sokall tovább van benne hőség mint a többiben.

2018. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor Ti azt mondjátok, hogy hosszú távra nem éri meg ebben a színben gondolkodni?

Igazából nekem nagyon tetszik, csak nem tudom, hogy 5 év múlva mennyire fakulna ki, mert öreg autók nincsenek nagyon feketékben, így csak tippelgetni tudok. A meleg az a legkevesebb, mert klímásat akarok, csak nem szeretném, hogy ronda legyen. Pl.: a sárgá, piros autóknál szoktam azt látni, hogy a lökhárító az mondjuk csillog villog, de a többi elem már matt, vagy fordítva. Fekete meg ritka, meg a legtöbb 10 év körüli amiket látok, szóval nem tudom mennyit bírhatnak.

2018. szept. 8. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából sokat segít rajta a szakszerű polirozás, és a jó wax, ezzel még sok évig fényesen lehet tartani. De egy idő után már nem lehet tovább csiszolni a fényezést. Egyébként rengeteg hátránya van még a feketének: nagyon felforrósodik, az apró porszemek is virítanak rajta, nehéz tisztán tartani. Plusz sokakból ellenszenvet is vált ki, ha olyan márkájú az autó.

Nekem is volt fekete autóm, régen szerettem, hogy olyan maffiás, vagy nem is tudom. Audi volt ráadásul. Mostmár csak színes autókat veszek, a fassz kivan a sok fekete, fehér és szürke autókkal.

2018. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!