Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan almera 1,5 visia jó?

Nissan almera 1,5 visia jó?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy az a 97 lóerő nem kevés azért lehet vele előzni? Megbízható autó ilyet vennék nekem tetszik klímája jó? valamit fogyasztásban mennyivel lehet menni nem nyomom neki 100- 110 amivel menni szoktam kisebb előzések vannak de jelenlegi autóm egy régi renault chamade az csak 57 kw vagyis 76 lóerő lenne külömbség?

2018. szept. 10. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hello

én másfél éve vettem ilyen autó, sedan kasznisat.


98 lóerő egyébként, egyedül vagy ketten ha vagyunk simán lehet előzni vele csak huzatni kell neki 3000 fordulat kell és mehet az előzés 3-asig jól húz.

Fogjuk rá, hogy megbizható, én sajnos átlettem cseszve vele, szal 1 romot vettem, de ahhoz képest nincs sok gondom vele, apróságok.

nekem fekete koporsó színű, de a klimája jó, persze nem hűti le a kocsit, de ha magamra fújatom még fázni is lehet 40 fokba is.

állatmód küldöm neki, nem szoktam kímélni, 7,6 volt a legnagyobb fogyasztásom városba.

a legjobb (autópálya és város kombo) 6,8 liter volt.

szerintem lenne különbség, opel astra-t is vezettem 1.2-s kb annyi lóerő, 1 gyenge sz...., szóval ez jó. :)

2018. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

ja és mellékesen eléggé szétszedtem már a kocsit, főleg a belsejét.

ha most kéne ilyet vennem, biztos nem lőnék így mellé, de hát első autóm, annyit értettem a kocsikhoz előtte, hogy semmi.

szóval, ha van kérdés nyomathatod.

2018. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
hát amit vennék az 950 000 ft viszont végig vezetett szervíkönyve van 120 000 km ami szerintem nem sok és újszerű a belseje egyetlen kis hibát láttam a kárpitban hátul az ajtónál egy 1 cm kis szakadás de az nem vészes elvégre használt. azt mondtad 3, húz jól utánna nagyon lomha? valamint mondtad hogy nem hűti le az autót a klíma az hogy lehet? nem elég neki?
2018. szept. 10. 19:05
 4/19 anonim ***** válasza:

kicsit sokkalom annyiért, meg valahogy kételkedem ebbe a kevés km-be és szervizkönyvbe... de te látod.

a legtöbb amit láttam 150+350e km között van.

én 200e km-l vettem.


hát úgy értem, hogy előzni nem érdemes 4-esbe, ahhoz lomha vagy elég gyorsan kell menni (magas fordulat kell)

én azt mondom, hogy 3-as fokozatig elég jól megy a szekér, 4-sben már nem húz úgy, de ha mész 120-l 4-esbe persze nincs gond :D

egyébként pár hete megküldtem pályán 185km/h ig ment (GPS szerint), de 150 után elég lassan ment már feljebb, mivel 5-esbe tényleg nagyon gyenge.

4es-be 80km/h-val kb 2500-s a fordulat.


hát mivel nem 1 luxus autó és nem 1 200 pacis motor, ezért ugye ezeket gyengébb klimákkal szerelik (kb 5kw-asok, ilyen bmw-be lehet kb 10kw), hát ugye nyáron 35 fokba, a nagyon fa**a fekete kocsi kasznija olyan meleg, hogy, ha hozzáérek az égési sérülés alap pár másodperc után, szóval ezt nem nagyon hűtő le a klíma, tehát, ha folyamatosan megy és magamra fújom teljesen jó, de ha beállítom, hogy ablakra fújja sose hűl le.

feltételezem, hogy a pezsgőszínű jobban lehűl.

2018. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
ez fehér szinű lenne azt mondod sok érte a 950 000 2006 amúgy az autó de én úgy látom hogy szép állapotban van a motorja is nagyon csendes nem kattog meg semmi.
2018. szept. 10. 19:22
 6/19 A kérdező kommentje:

[link]


szerintem ez az legalábbis ugyan oda írják ahol én voltam

2018. szept. 10. 19:36
 7/19 anonim ***** válasza:

hát figyelj

az enyém 2005-s visia AC 200e km volt benne, a külseje oké volt, a lökhárító hátul lógott, de az apróság.

a motorja szépen jár

a belseje volt szétgányolva, igényelt 1 kis törődést...

530e ft volt nekem.


de mondom milyen hibák jöttek elő.


1. katalizátor 200e km környékén szeret megdögleni, na hát miután megvettem kb 1500e km után el is kezdett pusztulni, azon kívül, hogy világít a check enginem, hogy a katalizátor vacak, problémát nem okoz.

2. csöpögő szervo, szerintem ez amolyan típus hiba jelegű

3. a lámpa foglalat szeret szétégni (ez típus hiba), nálam ment is a kukába csere újra.

4. bal hátsó féknyereg kézifék része berohadt, másnál is láttam ezt a problémát, igazából nem sok vizet zavar, nem fogja a kereket, de nem is rögizíti

5. na ez volt a leggázabb hibám, indítom el a kocsit és leáll, mondom de jó... elindítom megy majd nyomom a gázt és semmi... hát az elektromos gázpedál nyákja kicsit elkopott, gázpedál kuka vettem bontottan másikat azóta jó.

6. a fűtésvezerlő konzolal finoman kell bánni, bowdenes, ha túl állatmód tekerget eltörhet és cumi.


na hát nagyjából ezeket ismerem és ezek történtek meg.


szóval: lámpát csekkold le, a kormánymcsatlakozónál a gumit nézd meg a motor térbe, hogy nem e olajos, tekergesd el minden állásba a fűtésvezerlőt, hogy jó e, és menet közben érdemes behúzni a kéziféket, hogy mind a 2 kereket fogja e.


egyébként a futóműje elég jó, élvezetes vezetni és 3000-s fordulatnál szépen duruzsol a motor.


amiket irtam róla negatív ne vegye el a kedved, más kocsival is van baj.

ja és, ha megveszed, a nissan oldalán visszahívásban érintett modell, az utasoldali légzsákot ki kell cseréltetni (ingyen csinálják)

2018. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

külsőre jó

a belseje szép egybe van.

rendszám alapján itthoni a verda.

az ára viszont akkor is sok, főleg, mert ez szintén alapfelszereltségű, bár ahogy végignézem mik vannak, elfogadható ár... elég olcsón vettem akkor én 530e ft-ért... :D amit ráköltöttem eddig sem kerül annyiba, mint amit te most készülsz megvenni.

én azt mondom neked, hogy amibe 200e km van az sem rossz döntés. 300e ig simán eldöcög, de ahogy látom 330e km után megválnak tőle.


helyedbe már akkor ezt venném:


[link]

2018. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szintén 900e ft, de van benne esp és elektromos ablak hátul, meg kevesebb km.

meg ez a szín jobb, fehér fekete = megörülsz, mert mindig koszos és egyből látszik a karc.

2018. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ez meg elég messze van oda vissza 400 km
2018. szept. 10. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!