Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék, egy tipikus alapjár...

Szeretnék, egy tipikus alapjáratot az autómba, remélem valahogy kivitelezhető. Remélem tudjatok a megoldást!?

Figyelt kérdés

Ott kezdem, hogy egy adott autó Mitsubishi Lancer EVO 6-7-8... versenyeken szoktam hallgatni, némelyiknek "ingadozó"( nemtudom van-e rá szakszó..) az alapjárata. Kerestem de nem találtam olyan videót amin rendesen kivehető, de remélem tudjátok mire gondolok..! Hasonló videót csatolok. Olyan, mintha nem kapna rendesen üzemanyagot és meg akarna fulladni..( szerintem )

Lényeg az, hogy én ezt szeretném elérni az autómnál! Lada 2101 ( 1.6 bütykölt motor)

Mivel tudom elèrni ezt hogy ingadozzon az alapjáratom? Vezérlés állítással?

Vagy arra gondoltam még, hogy az evóknál az üzemanyag teszi ezt? Akinek ilyen, mindíg megkérdezem, többen mondták az etanolt!...

Bármiben tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném! Esetleg amit nem tudok pontosan javítsatok ki!

Mellékelem a hasonló videót: [link]



2018. szept. 11. 17:13
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ez egy lada alapjárat, 0:51-56 másodperc közöttit szeretném elérni!! Ez az igazi! :)

2018. szept. 11. 17:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is hasonló.... de most a közel 300ezres új nagynyomású szivattyúval végre egészséges lesz a hangja is. Irigylem a gondodat
2018. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy te nem a tuninggal elérhető előnyre hajtasz, hanem az azzal együtt járó hátrányra. :D

Ezek nem azért járnak ilyen szarul kis fordulaton, mert az annyira jó dolog, hanem mert ez a nagy fordulatra történő optimalizálás sajnálatos velejárója lehet.

2018. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha utcára kell, Gaál GRA1 vezérműtengely. Kicsit nagyobb fogyasztással havassy 295-ös tengely, Vagy ha nem számít semmi, csak a hang, akkor egy 316-os tengely mondjuk. Persze ezekhez hozzá kell igazítani a motort. Nagyobb kompressziót kell elérni.
2018. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a tengely, annál egyenetlenebb az alapjárat, ami azért van, mert ki-ki maradnak a terjeszkedés ütemek (azaz nem gyullad be az üzemanyag a hengerben).

A másik hang amit még hallhatsz, az az ALS hangja. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=zJwdQ1u5bic

2018. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Előrendelt egy Havassy tengely!😁 Utolsó kommentelő! körbe tudnád fogalmazni az ALS fogalmát? Anti Lag System azt tudom, csak, hogy mit szolgál?! (Ha jóra gondolok, akkor rajtprogram féle?)
2018. szept. 11. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, rajtprogram féle. Arra jó, hogy már álló helyzetben is felépüljön a turbónyomás (csak turbós autókban van ALS), így már indulás pillanatában is nagy teljesítményt le tud adni a motor nem csak utána egy kis idővel. Általában utógyújtással üzemelnek ezek, azaz az üzemanyag nagy része nem a hengerben ég el, hanem már mikor a dugattyú kinyomta a leömlőbe, ezzel segítve a turbó felpörgését. Ez nagy hőterheléssel jár, a turbinát és a kipufogószelepeket is túl kell valamelyest méretezni a normál üzemhez képest.
2018. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Holnapután elvileg jön a tengely, átalakulunk! :)
2018. szept. 12. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen tengely lett végül? Tudtuk elég nagy kompresszióviszonyt csinálni neki? Szelepek el fognak férni a dugattyúban?
2018. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!