Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen Xsara 1,6,2003 \...

Citroen Xsara 1,6,2003 \ benzines autóba milyen vezérműszíj kell és mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves megkímélt autóról van szó amiben most van 330 000 km.


Vezérlés utoljára 2011-ben 240 000-nél volt cserélve.


Állítólag a szervizkönyv szerint 10 évente vagy 120e km után lenne szükséges a csere, viszont egy díjmentes átvizsgáláson nemrég azt mondták mind a két szíj (hosszbordásszíj, vezérműszíj) "repedezett" úgyhogy erősen elgondolkodtam a mihamarabbi cserén.


Javaslat jó minőségű szettre ami elbír jó pár évet jó pár tízezer km-t de nem a legdrágább ?


Főleg akinek ilyen autója van, most milyen szíj van benne és cserével együtt, mennyi volt? mikor kellet cserélni? (jó lenne 100 000-ból kijönni)


Köszönöm előre is a segítő válaszokat;)



2018. szept. 13. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A probléma ott kezdődik, hogy ezek szerint fogalmad nincs a Citroenről, csak mert valakinek volt te is vettél egyet.


Hát annyit tudj, hogy a Citroen Xsara, az egy olyan kocsi, ha nem akarod, hogy inged és a nacid rámenjen éredemes maximum 6 évig tartani 1 éves kórtól. Az ilyen öreg csotrogányokra mint neked van, már egy fillért sem szabad beáldozni. Nem hogy egy Citroennnél.

Javaslom legközelebb ha márkát választasz akkor figyelj a márkáklra, hogy nehogy így járj mint most:D


Nedkem Xsara 1,4 full extrás sportom volt, de még nem volt 1 éves mikor vettem, és 6 éves volt mikor leadtam, így gyakorlatilag az olajon, a fékbetéten, téligumikon és izzón kívűl szinte nem kellett fizetnem rá semmit. Csak használtam. Te viszont amint elnézem igen keményen bele kell tolj a zsetonból.


Szóval legközelebb figyelj jobban oda:DD

2018. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a vezérműszíjat nem akkor kell cserélni amikor a "meddig bírja" van, hanem amit a gyártó előír:)


Természetesen ha van 10 féle verérlés szett a bótban, akkor sosem a legolcsobbat kell megvenni(és a legdrágábat sem egyébként)

2018. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na akkor. "Te viszont amint elnézem igen keményen bele kell tolj a zsetonból." Mi az hogy bele kell tolj a zsetonból? A vezérléscsere nem egy váratlan hiba hozadéka, hanem a kötelezően előírt karbantartás egy része. Vagy amin vezérlést kell cserélni az már egy rakás sz*r? Egy 30-40 éves autón is kell cserélni, ha megéri a gazdájának, illetve egy 5 éves autón is ha beletoltak 150.000 km-t.


Na de. Citroen Xsara 1.4 benzines. Nyáron lett cserélve, szíjjal, 1 db feszítőgörgővel, vízpumpával 30.000 ft volt az anyag. Munkadíjat nem tudom mert magamnak csináltam.


Nem tudom az 1.6-nak a vezérlése hogy épül fel ha tényleg szíjas, de 50-60.000 ft-ban meg kell hogy álljon csak a vezérléscsere munkadíjjal, nem egy olyan ördögi technika, hogy 100.000 legyen.


További szép napot!

2018. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy ezen 2 hosszbordásszíj van, de az sem lehet olyan nagy összeg, viszont az kimaradt mert nemrég cserélték előttem.
2018. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!