Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig érdemes foglalkozni...

Meddig érdemes foglalkozni egy korrodálódó autóval?

Figyelt kérdés
Van egy Vw Golf-4esünk már jó pár éve. Az autó mechanikailag jó állapotú,2000es évj Erős 1,6 16v motor olajat vizet nem eszi, futóműve is aránylag jó. Viszont a küszöbök ,az első sárvédők alja,taposólemez elkezdett korrodálódni. Elkeztem csiszolni az egyik küszöböt,h újrakezeljem erre egy tenyérnyi (rozsda) darab kiszakadt. Egyenlőre rá lett csavarozva egy darab lemez bekenve alvázvédővel vastagon. Mit várhatok ettől az autótól,érdemes még foglalkozni vele, mert apám szerint még 2 év és kuka teljesen a kasztni. Kb 200000ft lenne a küszöbök és a környékének cseréje sárvédőjavítások. Most viszont így ahogy van 500000ftért megvennék az autót. Ti költenétek rá vagy eladnátok? Ha eladnám max 800000ftért tudnák venni mást.
2018. szept. 13. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A vevő tudja, hogy szétrágta a kasznit a rozsda?

A leírt javítás jó példa a rejtett hibára.

Vagy eladjátok így, vagy kilakatoltatjátok, de akkor már érdemes megtartani, mert a lakatolást sem fizetik meg, és nem is biztos, hogy megáll 200ezernél.

2018. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ki van lakatolva, simán elmegy még 10-15 évet. Jó kocsi az. Attól függ, meddig akarjátok megtartani.
2018. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vevők többsége tisztában van(elvileg) a rohadósabb típusokkal.

Én is eszerint nézegettem az autókat.

Valószínű a iv-es golf is a 3-as remek korrózióvédelmét kapta, csak azok még fiatalabb autók.

Én ezért is nem néztem se vw-t, se seat-ot, skodát meg pláne.

Túlárazott autók, borzalmas kasznival.

Amúgy a küszöbök belülről kifelé rohadnak.

Szóval ha már kívül megjelenik a rozsda...annak már lőttek.

Ilyenkor van az, hogy kenegeti az ember mindenfélével, de csak kijön megint a rozsda pár hét után, púposodik, stb.

2018. szept. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elindult a rozsda, nincs megállás. Tünetileg lehet kezelni, mely amatőr szinten pár hétig tart csak, profi szinten pedig a végén nem marad eredeti lemez a kocsiban, ha mindig mindent cserél a lakatos.

Én eladnám.

2018. szept. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!