Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lefényképeztem egy autót,...

Lefényképeztem egy autót, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Ma láttam az utcán egy vadonatúj Audi RS4-et német egyedi rendszámmal. Nem bírtam ki, hogy ne fotózzam le, mert egyszerűen szerelmes vagyok az Audikba.. Viszont mikor fényképeztem észrevettem, hogy farkasszemet nézek egy fedélzeti kamerával. Szerintetek rögzíthetett? Lehet belőle valami bajom? :(

Tudom, hogy rossz szokás mások autóját fotózni, de most nem bírtam ki.



2018. szept. 15. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy lenne belőle bármi is.
2018. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi, én is járműfotós vagyok. Ne használd negatív célokra (pl. lejáratásra) a képet, és ennyi.
2018. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 veterán vas ***** válasza:
Bizony, a kamera mindent rögzített. Rettegj! :D
2018. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rendszamot kisatirozod es no para
2018. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyrészről közterületen fotózni NEM tilos. Sokan vannak abban a tévhitben, hogy utcán fényképezéshez mindenkinek az engedélyét el kell kérni, és hát azért... jól is néznénk ki, ha ez valóban így lenne. Másrészről most gondoljunk bele: mennyi az esély arra, hogy a tulaj pont vissza fogja nézni a kamerát, és még ráadásul téged is be tud azonosítani, netán annyira felkapja a vizet, hogy még rendőrségre is megy? Matematikai esély persze mindenre van, így erre is, nyilván más téma, hogy gyakorlati esély az nincs.


Ha meg a netre fel se teszed a képet, akkor aztán végképp nincs mitől félned. Hozzáteszem, hogy én és nagyon, nagyon sokan buszokat fotózunk, és annyi az összes, hogy az arcokat kikockázzuk, de személyautókra szakosodott galériák is akadnak szép számmal, lásd: [link] és társai.

2018. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha csak az autó látható akkor szabadon megoszthatod ha nem beazonosítható a rendszám.

2018. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Uhh, látom majdnem másfél órája írtad ki a kérdést. Azóta már biztos elvitt a TEK, nagyon sajnálom, majd ha 30 év múlva olvasod a válaszomat, tudd, hogy gondoltam rád. Ugyanis ezért ennyit kapsz :(
2018. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

- Nem tudok olyan jogszabályról, ami tiltaná a magáncélú közterületen fotózást.

- Ha nem teszed közzé, vagy úgy hogy az autó nem beazonosítható (nem látszik a rendszám), hogy bizonyítják be, hogy pont arról az autóról készült a fotó és nem egy ugyan olyan másikról?

- Felvett a kamera, na bumm. A személyidet, lakcímkártyádat, gondolom nem mutattad bele a kamerába. Nem tudok olyan szoftverről, ami kép alapján bárkit beazonosít az összes személyi adatával együtt. Szóval azzal, hogy rajta vagy a képen, sokra nem mennek.

2018. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem szeretném sehol közzétenni, csak pár havernak megmutatom max.
2018. szept. 15. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!