Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mannol 5w-40 extreme (sn/cf...

Mannol 5w-40 extreme (sn/cf a3/b4) olaj szerintetek milyen minőségű olaj?

Figyelt kérdés
Feltűnően olcsó 5600ft 4l. Van egy golf4 1,6 16v,meg egy peu 206 1,4hdi. Ezekbe mernétek használni?
2018. szept. 15. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az olaj minősítése megfelel az autóhoz eloirtaknak akkor mehet persze.


De igazából az a fontos, hogy eredeti olaj legyen, mert a hamisitott-tól jobb a Tesco márka is.

2018. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy komoly webáruházból (Kovácsautó Szeged) rendelném csaknem hamisított.
2018. szept. 15. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
A Mannol megbízható, jó minőségű olaj, csak tényleg vigyázz mert csodák nincsenek, a neten rengeteg hamisítványt árulnak, a legtöbb márka érintett. Én inkább rendes szakkereskedésben vásárolnék ilyesmit. Egyébként rengeteget rendelek neten, de motorolajat pont nem mernék...
2018. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan veheted, nincs vele baj, viszont nem full szintetikus olaj, "csak" hidrokrakkolt ásványi. Nem kell ettől megijedni, használható, de 10-15 ezer kilométernél vagy 1 évnél ne maradjon tovább a motorban. Nézd meg esetleg az Elite 5W-40 olajat, az már teljesen szintetikus, nem sokkal kerül többe. Használtam mindkettőt, most is Elite van a motorban. Semmi probléma nincs vele.
2018. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Hdi-be is jó lenne?
2018. szept. 15. 19:21
 6/7 anonim válasza:
43%
A KovácsAutó Szeged-hez annyit fűznék hozzá, hogy rendeltem tőlük cuccokat 30k értékben, többek között egy Bosch 7k-s ablaktörlőt , amit úgy csomagolt el az idióta ott dolgozó, hogy a negyedét elhajlította az ablaktörlő lapátnak és annak dobozának, hogy beleférjen a 10Ft-os karton dobozba amiben a többi termék lakozott.A 2000Ft-os Osram izzó egyik doboza megnyomorgatva. Vettem még egy fagyás elleni gumiápoló stiftet, aminek hiányzott a kupakja , a stift pedig elrepedve. Írtam nekik egy panaszlevelet, természetesen írtam a fogyasztóvédelemnek is. Viszza tőlük kaptam ugyan egy bocsánatkérést ,de természetesen ők nem hibásak hiszen a szállító céggel vannak problémáik. :) Igen biztos a futár cég pl GLS,DPD stb. kibontják a dobozt, hogy kilophassák belőle a stift kupakját és ,hogy megnyomorgassák az ablaktörlőt. Azért nem küldtem vissza a termékeket úgy ,ahogy van, mert már belefáradtam az ilyen hanyag webshopok munkájába, s gondoltam inkább felveszem a kesztyűt. Egy szónak is száz a vége, írtad, hogy ott csak nem veszel hamis olajat. Hát arra nem tenném fel az életemet!
2018. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: Oké, értjük a sérelmedet, de most ez hogyan hozható összefüggésbe a Mannol olajok minőségével? (Nem csak a Kovácséknál kapható a Mannol)


HDi-be nem biztos hogy jó ez az olaj. Meg kell nézni hogy az autóhoz milyen minősítésekkel rendelkező olajat ajánl a gyártó. Az kell nagyon betartani. Ha ezek alapján nem megfelelő ez a konkrét olaj, akkor az nem az olaj baja, meg nem is a gyártójáé/forgalmazójáé. Csak simán választani kell egy másik olajat ami tudja azt ami kell a konkrét autónak.

2018. dec. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!