Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó árából lehet alkudni?

Új autó árából lehet alkudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első alkalom hogy új autót veszek, és az lenne a kérdésem lehet-e alkudni az autókereskedéssel? Adnak kedvezményt, ha igen kb mennyit lehet lefaragni az eredeti árból?

Tippek esetleg?

Az autó ára kb 10millio az extrákkal együtt.



2018. szept. 16. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes a paraméterek megadásával több kereskedőtől is árajánlatot kérni. Általában közel a vége árhoz adják meg az áraikat, némi kiegészítőt lehet kialkudni pluszban.
2018. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem 8 millióra akarod akkor lehet.


Valamint, ha többet szeretnél alkudni kérd ki személyesen több szalon ajánlatát, eztán mutasd be a másiknak az alacsonyabbat, lehet pár 100 ezret megspórolsz.

2018. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Persze, lehet, szokás is.

Több márkakereskedés is van, ahol ugyanazt az autót megveheted, és ők versenyben vannak egymással nagyjából ugyanannyiért kapják az autót a gyártótól, megvan mennyi a listaár, de ebből ő engedhet amennyit akar.



Kétféleképpen kaphatsz kedvezményt: vagy az árból engednek, vagy kvázi "ingyen" adnak olyan extrákat, ami egyébként pénzbe kerülne.

2018. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Sok ilyen kérdés volt már, többször kitárgyaltuk. :)

A listaár a legtöbb esetben csak "dísz". Több szalonból érdemes árat kérni, mert nagyon különbözőek lehetnek.

Van ahol vannak alapból kamarai kedvezmények, pl orvosoknak, ügyvédeknek, stb...

Érdemes a lehető legtöbb helyen érdeklődni.

A néhány legolcsóbbhoz elmentem személyesen is beszélgetni. Nekem nem volt képem "mennyi a vége", "mennyit engedsz a feléből" dumákkal és az autót ócsárolva cigánykodva alkudozni. Annyit megtettem, hogy a második legolcsóbbnak, megmutattam a legolcsóbb árajánlatomat és bepróbálkoztam hogy tudunk-e ez alá menni. Van aki kerek perec megmondta, hogy ő nem tudja ennyiért adni. Én ezt is becsülöm, legalább korrekt hozzáállás, nem haraggal köszöntünk el egymástól. Van akinél pedig így sikerült még egy kicsit faragni az árból. Vagyis olcsóbban nem adta, de ugyan azért az árért megkaptam helyben az autót, mint amennyiért az ország túlsó végében adták volna ugyan azt. Nekem már ez is előny.

Így végül a listaáron 9,1 milliós autót, 7,3 millióért sikerült megvenni az alap 2 év teljes körű garancia helyett 2+2év kiterjesztéssel.

2018. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kifutó modellt rendeltem. A listaár 13.7 millióra jött ki, ízlés szerint felextrázva. 12 valamennyi lett az alkudott ár. Ezután bementünk egy másik kereskedésbe, ahol azt mondták, hogy ha kérek bele még pár extrát, akkor jobb árat tud mondani. Ott 11.2-t mondtak úgy. Ezzel visszamentünk az első kereskedésbe, ahol a plusz extrákkal kerek 11-re lementünk. Csak a kereskedések közötti mászkálással spóroltunk 1 milliót.


Nyilván 3 milliót nem fognak engedni normál esetben, de így, hogy kifutó, nemsokára jön az új modell, pont kapóra jött, és jó áron tudjuk elhozni.

2018. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az új autók árába már ugyanúgy belevan kalkulálva az alku, mint a használt autóknál. Főleg, ha nem rendeled az autót a gyárból, spéci igényekkel, hanem egy készleten lévő, több hónapja ott álló autót veszel meg, akár 1 millát is le lehet alkudni. Másik alkulehetőség, hogy kérsz még + extrákat az autóba, vagy egy alufelni szettet téligumival felszerelve, felár nélkül.
2018. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 3,5-4 millió autók között nézegettem szinte semmit nem engedtek.Próbáltam extrákat vagy pl téli gumi szettet.A gumira azt mondták hogy olyan akció van hogy 3 fizet 4-et vihet de ez mindenkinek van amúgy autóvásárlástól függetlenül.Ami drágább autó látom ilyen 10 millió körül írtok ott biztos könnyebb alkudni.Ráadásul az sem segíti az alku pozíciót hogy emelkednek az új autó eladások.
2018. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Igen, ilyen árkategóriában ez szokott lenni. Egy 10 milliós autónál nagyobb haszonnal is dolgoznak, így többet tudnak engedni. Van a családban egy Vitara, abból sem sokat engedtek, pár apróságot tettek még bele azért a pénzért. Talán küszöbvédőt meg gumiszőnyeget.

2018. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Ma be is nézek egy szalonba...

2018. szept. 17. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!