Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a kocsi és az...

Mi a különbség a kocsi és az autó között?

Figyelt kérdés
Már többektől is azt hallottam, hogy egy kocsiban keresztben, egy autóban meg hosszában van a motor elhelyezve. Csak ennyi lenne a különbség?

2018. szept. 16. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért már sok mindent hallottam. Ezt még nem.
2018. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
ez nem igaz, mert pont fordítva van. a kocsiban hosszában vannak befogva a lovak...:D
2018. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Qrva jó ez a magyarázat kérdező, ezt lopom :))
2018. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, felétek miféle szakzsargon van... de a magyar nyelv tekintetében a kocsi egy jóval tágabb fogalom.


Az "autó" szó kizárólag motorral hajtott, közúton guruló személygépkocsira asszociál, a "kocsi" meg szinte bármi, aminek kereke van, legfeljebb az egy nyomsávos bicikliket, talicskákat leszámítva. Tehát a kocsi lehet ló húzta lovaskocsi is, sínen guruló vasúti kocsi is, 40*60 centis babakocsi is, egy tengelyes (rátámaszkodó) pótkocsi is, társaskocsi is (omnibusz magyar neve)...

2018. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"egy kocsiban keresztben, egy autóban meg hosszában van a motor elhelyezve."

Ez hülyeség. Ugyanaz a kettő.

Annyi a különbség, hogy a kocsinak nem feltétlenül van motorja (lehet pl. szekér vagy vasúti kocsi), az autónak mindenképp van motorja. Az autó megfelelője a gépkocsi.

2018. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2-esnél a pont.

A kocsi lóvontatású jármű, eredetileg a szekérnek a 15. században Kocs községben kialakult változata. Könnyű, finom kidolgozása révén gyors és viszonylag kényelmes volt, ezért Európa-szerte híressé vált.


Az autó egy olyan földön közlekedő, kerekeken guruló jármű, amely saját hajtóművel önerőből képes mozgásra, nem egy másik jármű vagy állat mozgatja.

2018. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nyilván a kocsi alatt is hétköznapi járműre gondoltam :)

Csak sokszor hallom hogy pl. "kocsi helyett autót kellett volna XY-nak venni", meg hogy "ez csak egy kocsi, ha jót akarsz autót vegyél". Először megkérdeztem hogy mi a különbség, és azt válaszolták amit már leírtam, illetve ha nem kérdeztem meg akkor is volt hogy elhangzott ugyanez.


Másképp úgy hangzana ez a kérdés, hogy mitől lesz "autó" egy jármű és nem csak egy "kocsi"?

2018. szept. 16. 21:52
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

""ez csak egy kocsi, ha jót akarsz autót vegyél". "

Mondhatta volna, hogy ez csak egy talicska vagy szekér.

Csak érzékeltetni akarta a két jármű közötti különbséget.


Ez olyan, mint amikor meglátják a telefonomat. És azt mondják, hogy ennyi pénzért telefont is vehettem volna.

2018. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy vadászrepülőgépnek hátul van a hajtasa,egy vasmadarnak,pedig alulról,ami ha kellő magasságot elérő az általa hajtott vasmadar,akkor vízszintes pozíciót vesz fel,és úgy hajtja egyenesen a vasmadarat. Kb ilyen ertemiszintű a kérdésed... :)
2018. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként komolyra fordítva a szót, a kocsi kifejezésünket nem is lenne szabad motorizált járműre használni, mert valójában a kocsi szó a lovaskocsikra alakult ki, Kocs község nevéből, amely egy nagyon fontos állomás volt a kocsik számára. A mai autókat autónak lenne szabad hívni csak, de elfogadott, hogy nagyon sokan kocsiként említik, csak úgy, mindenféle magyarázat nélkül.
2018. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!