Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpa "kiiktatása" műszakihoz?

Ködlámpa "kiiktatása" műszakihoz?

Figyelt kérdés

Műszaki előtt vagyok, a ködlámpám mintha kontaktos lenne, néha ki-be kapcsol ha hozzáérek a bal kormánykapcsolóhoz.

Ma volt szerelőnél,kapcsoló csere, 60ezret nem nagyon tudok kifizetni csak azért hogy kicseréljék a a bal kapcsolót. Valahogy meg lehet oldani hogy az amúgy ködlámpával szerelt autóban ne legyen ködlámpa? Ez az egy dolog hibádzik az újabb 2 évhez...



2018. szept. 17. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg kell szakítani az áramkört. Biztosítéktáblánál (ha külön biztosítéka van) vagy a kapcsolónál vagy a lámpáknál. Vagy szimplán csak vedd ki az izzókat.
2018. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A járművön lévő külső világító egységekre az a szabály, hogy ami van, annak működnie kell. Még akkor is, ha utólagos beszerelés, nem gyári tartozék.
2018. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki kell szerelni a ködlámpát és ledugózni a helyét.
2018. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2szer műszakin az autóm, mind2szer más helyen. A kutyát nem érdekel,hogy mi világít és mi nem,még a natúr világítást nem nyomták rá... mondjuk nem baj mert a hátsó ködlámpám soha nem működött, a második műszakinál meg az egyik első ,de mindig majd holnap kicserélem.
2018. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elvileg egy "laza" helyre mentem, nagyobb gond nem volt, a ködlámpák elől-hátul meg egy fényszóró polír ami rá is fért. A hátsókat nem is írtam, hogy a foglalat el van rohadva, amit csak lámpával cserélnek +30 ezer, ezért szeretném megszünteti a ködlámpákat. Holnap felhívom a vizsgáztatót, vázolom a helyzetet, ha nem sikerül akkor megpróbálom máshol, de a kikötés-dugózás érdekelne, hogy tudnék rákeresni hogy a ködlámpa helyére találjak megfelelő takarót? Továbbá elég lenne csak a ködlámpa izzót kiszedni vagy ki is kell kötni?

köszi a válaszokat

2018. szept. 17. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Talán ha egy típust írnál, akkor könnyebb lenne segíteni.
2018. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
renault clio 2 2000évj
2018. szept. 17. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz létezik külön ködlámpa takaró kb 1.500 Ft/db áron.
2018. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
lehúztam a ködlámpákról a csatit, kivettem a ködlámpákat szépen leragasztottam szigetelőszalaggal ha valakit érdekelne majd
2020. ápr. 16. 22:11
 10/10 A kérdező kommentje:
és kibaxottul nem "laza" helyre mentem :D
2020. ápr. 16. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!