Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Villanymotort lehet üzemeltetn...

Villanymotort lehet üzemeltetni sűrített levegővel?

Figyelt kérdés
Szeretnék sűrített levegőt tárolni tartályokban, amit felhasználhatok később villanymotorok meghajtásához. Létezik ilyen komplett szett amit készen lehet vásárolni? Vagy nekem kell össze raknom?

2018. szept. 18. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Simán lehet, úgy ahogy leírtad. Persze a villanymotor kb 2-3 cm lehet max, de végülis miért ne?

Nem vagyok fizikus, de józan paraszti ész. Fogj egy átlagos szobaventilátort, azt még tudod úgy fújni levegővel, hogy forogjon. Az úgy 50W teljesítményű. Nyilván ha az áramot termelnie kell, akkor már nem lesz ennyi, szóval baromi pici motort fogsz tudni ellatni energiával.

Abba már főleg felesleges belemenni, hogy mennyi energia kell a levegő sűrítéséhez.

A lényeg, hogy megoldhatónak megoldható csak épp semmi értelme.

2018. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 D. Brasco ***** válasza:
29%
Nem baj...ne is foglalkozz velünk....az a lényeg,hogy te jól láthatóan nagy szakértője vagy a témának!már csak azt nem tudom neked mi szükséged van arra,hogy valamivel meghajts egy villanymotort?!?Mert nálunk általában a villanymotorral szoktak valamit meghajtani es nem forditva!Ha esetleg mégis akkor meg azt amit meghajt a szerkezet generátornak hívják,és nem villanymotornak!
2018. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Többlet energiát termelnek az 5kw-os napelemek, eladni 15ft/kw áron nem nagyon éri meg, hogy aztán visszavegyem télen 40-ért. Szóval elkell raktárznom valahogy.
2018. szept. 18. 16:53
 4/21 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Fogj egy nagy tartályt, ezt nyomd tele vízzel és rögzíts bele egy lapátos kereket. Alulra bekötöd a sűrített levegő csatlakozását, a kereket pedig egy dinamóra vagy generátorra kötöd. Így meg tudod oldani, de baromi sok energiaveszteséged lesz szerintem. Jobban megéri eladni az áramot és később drágábban megvenni.

2018. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Tehát egy levegőturbinával akarsz meghajtani valamilyen mechanikus forgó szerkezetet, mit egyébként egy villanymotor hajtana...

Nem sok értelmét látom a dolognak. A hatásfok miatt szerintem nem spórolsz így semmit.

A szolgáltató pedig nem fogja tőled piaci kisker áron átvenni az áramot. Ezt ne várd! Ha pl krumplit termelsz, a felvásárló nagyker ott sem annyiért veszi át tőled, mint amennyiért te vennéd a közértben. A kereskedelem már csak egy ilyen műfaj...

Szerintem örülj, hogy így is spórolsz, mert amíg más 40Ft-ért veszi az áramot télen-nyáron, te csak 25-ért, a nyári időszakban 0-ért.

2018. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen és ha amikro eladom nekik még adóznom is kell utána. Szóval inkább energiatárolásba fektetném. De így már értem miért hiszi a társadalom azt hogy a munkanélküliség automatikusan vonza magával azt hogy valaki csöves legyen. Pedig csak a munkáltatók próbálják azt hazudni nekünk hogy munak nélkül nem jutunk semmire. Még ha csak 10%-ot tudok felhasználni az eltárolt energiábol nekem az is elég, ert nem függök a szolgáltatótól és szépen lassan leválhatok végre róla.
2018. szept. 18. 19:15
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

Hát akkor hajrá! A közelmúltban voltam egy konferencián ahol az volt a téma, hogy a villamosiparban, ipari szinten is probléma hogyan tárolják el a nappal napelemekkel megtermelt energiát éjszakára, vagy akár a téli időszakra. Ez a mai technológiával még megoldatlan probléma világ szinten. Vannak kísérletek, de egyik sem rentábilis egyelőre.

De te okosabb vagy, mint a sok hülye mérnök, akik évtizedek óta ezzel foglalkoznak. Feltaláltad a spanyolviaszt. Szerintem ne reklámozd itt, mert még valaki előtted elvédeti a szabadalmat, és helyetted lesz Euro milliárdos.

2018. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Az alapprobléma továbbra is az, hogy a kedves nagyarcú kérdező nem tudja, mi az a "villanymotor"?
2018. szept. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Még ipari méretekben is küzdenek az energiatárolás hatásfokával, nemhogy házilag megoldani...
2018. szept. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 veterán vas ***** válasza:
17%

Ha könnyen forgatható pl. egy ventilátor tengelye, és elegendő sűrített levegőt nyomsz a lapátokra, akkor talán meg tudod "visszafelé" forgatni a motort.

Ezért a válasz az, hogy igen, lehet sűrített levegővel üzemeltetni egy villanymotort. De mi a bánatnak???

2018. szept. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!