Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért köpköd a kipufogóm?

Miért köpköd a kipufogóm?

Figyelt kérdés

Autón azt vettem észre már jó pár hónapja, hogy hideg indítás után, néha minimálisan néha picivel erősebben rángat az autó alapjáraton, bent ülök az autóban és érzem hogy nem egyenletesen jár a motor alapjáraton, és a kipufogóból is látni hogy köpköd amikor rángat a motor. (de nem köpköd ki úgy semmit, csak picit több füst robbant ki, ezt most ne úgy képzeljétek el hogy nagy korom füst száll a levegőbe, nem, egyáltalán nem feltűnő és olyan hangja ilyenkor mint az embernek amikor köpköd.. szó szerint!.. köp egyet,és vele együtt jön egy kis füst)

DE miután a fordulatszám mutató lejjebb esik, beáll a normál értékre akkor utána már nincs semmi gond vele, szépen jár a motor alapjáraton is.

Mi lehet a probléma vele? Gyertyacsere esetleg?

Benzines autóról lenne szó.



2018. szept. 19. 09:45
 1/5 A kérdező kommentje:
*bocsánat! még annyit javítanék hogy valamikor inkább nem is füst, hanem mintha több levegőt nyomna ki!
2018. szept. 19. 09:54
 2/5 veterán vas ***** válasza:

A technika jelenlegi állása szerint az általad precízen leírt hibajelenségnek, 26 különféle oka lehet.

/de lehet hogy 27. ....vagy 28.../ :D

2018. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm
2018. szept. 19. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég jól leírta a másik válaszoló..

Az enyém is csinálta többek között ezt is (mondjuk pici füstöt se jött) az enyém turbós benzines.

Nem tudta azt mondani a szerelő,hogy ez a baja vagy az ...felsorolt jó pár dolgot , ami hibakódot kiadott a szerint is vagy ez, vagy ha nem akkor amaz és akkor szépen sorba be lett mérve,hogy mi az ami nem hozza azt ami kellene és végre eljutottunk addig,hogy kiderült mi is okozza a gondot

2018. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de amúgy ma jobban ránéztem, és nem tudom mit láttam akkor, de semennyi füst nem jön ki csak néha néha több levegőt pukkaszt ki, hallani is lehet kipufogó felől.
2018. szept. 20. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!