Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autóm 18évesen 263000km-...

Ha az autóm 18évesen 263000km-el egyáltalán nem eszi az olajat, az még lehet gyári vagy felújíthatták?

Figyelt kérdés
4-es golf az autó,külföldi volt semmit nem tudok az előéletéről. 0 olajfogyasztása van és szép hangja van és jó húz,könnyen indul mindig. Apám szerint biztos felújíthatták,mert ha gyári lenne nem lenne ilyen jó állapotban. Én meg arra gondolok mivel német volt megkapta mindig a minőségi olajat,meg talán hosszab távokon használták.
2018. szept. 20. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
igen
2018. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyik igen,felújított lehet vagy gyári?
2018. szept. 20. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Majdnem 500 000 km volt az oraban es pöcre startolt, ismertem az osszes tulajat, szepen szolt es nemvolt vele sokminden csinalva, ezek a motorok a vegtelenseg+1 napra voltak tervezve, a vezerlest csereld le mindig 80 ezernel es nem lesz gondod, olajat meg cserelj 10 ezrenkent
2018. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy fogyasztania kell az olajat. Ez csak egy tipikus sztereotípia, hogy ha egy autó átlépi a 200.000km-t akkor az feltétlenül a szétesés határán van és a pakura sűrűségű olajat is zabálja.

Az én egyik autómban kis híján 300.000km van. 0W30-as olajat kap és mérhető olajfogyasztást még soha nem tapasztaltam nála, pedig hajtom, autópályán kihasználom a sebességkorlátokat. Sőt még a turbóval se volt semmi gondom.

2018. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet ebbe is több van ki tudja visszatekerték-e. Semmilyen infót nem tudtak a akarbantartásáról. Mindjárt kicseréltem az összes olajat meg a vezérlést.
2018. szept. 20. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Olajcsere, eredeti olajjal(nem hamisított), jó olajszűrő, jó levegőszűrő.


És nem fogja enni az olajat.


560 ezret futott avensis, 10 000 kmenkent, 0.5 liter (nem saját teszt alapján, benzin)

2018. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!