Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftbe 99-es 1.3-as...

Suzuki Swiftbe 99-es 1.3-as ennyi olaj van, lehet még járni vele, töltsek után vagy cserélni kell?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel néztem így áll a nívópálca:

[link]


4 hete vettem az autót, akarok benne olajat cserélni de most elég pénz és idő szűkében vagyok október közepén tudnám lecserélni az olajat.

Addig elmegy még? Vagy után töltsek? Városban járok, heti 3-4x 20km-eket.

Csak az a gond nem tudom milyen olaj van benne most, ha pl 15w-40 van benne és töltök bele 10w-40-et, vagy félszintetikusra szintetikust lehet gond?

Vagy mindenképp cseréljem amint tudom?



2018. szept. 22. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Tölts bele egy litert a legolcsóbb 10w40-es olajból, még le nem tudod cserélni rendesen. Így kb. maxon lesz a szint és nem fog tönkremenni a motor.
2018. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kevert, nem gyári olaj van benne, még az is jobb, mintha nincs benne semmi.

Szóval valamit tölts rá, aztán amint lehet, cseréld le.


Egyébként nem eszi nagyon az olajat?

2018. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire eszi, most vettem a kocsit hó elején.

De majd figyelni fogom rendszeresen.

2018. szept. 22. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég kevés van benne, minimum alatt van, vegyél valamit, 1l-es is elég sztem és tölts fel hogy a 2 lyuk között legyen. Később majd kiderül eszie.
2018. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 liter hiányzik belőle.Azonnal tölts bele min fél litert,vagy 1 lityit minimum M-es teljesítmény szintű résszintetikust legalább és utána nézzed az olaj fogyasztást.

Ezt a vétel után kellene lecserélni más alapvető egyebekkel is,csak kimerítetted teljesen a kasszát.

2018. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Igen tudom, csak közbejött még egy váratlan kiadás is. :\

Mik lennének a további alapvetően cserélendő dolgok? Jövőhónapban megpróbálok mindent megcsinálni.

2018. szept. 23. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!