Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől, vagy hol folyhat el az...

Mitől, vagy hol folyhat el az olaj?

Figyelt kérdés

Akad még normális szerelő ebben az országban? Adott egy Ford Fiesta 1.4 16V Benzines autó, amiben 265.000km van. Nagyon gyorsan fogy az olaj belőle. Nem füstöl az autó. Kicseréltem már a szelepfedél tömítést, az olajleeresztő csavart és olajcserénél a szűrőt is (olajat is raktam a szűrőre). Egy Budapest-Kecskemét-Budapest, + 100km alatt 1L olaj fogyott el. A szerelők rá sem akarnak nézni, több helyen is voltam. Mindig az a kifogásuk, hogy jaj öreg autó már eszi az olajat. Jogos, hogy öreg autó, de nem ennyire! Hidegen nincs forgatva. Unokatesóm Focusánál ugyanezt mondták, holott 190.000km van az autóban. Öreg, ez normális. Én szerintem annyira nem normális dolog, hogy ennyi olaj fogy.


Előre is köszönöm a segítségeteket.



2018. szept. 23. 18:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Gyárilag 5W-30 olajat ír, ezt is tettem bele. Gyári Ford olajat.
2018. szept. 23. 18:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Olaj látható az olajteknőn is.
2018. szept. 23. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Olajgomba?

Illetve nézd meg ha van lehetőséged, nem mész vele 2-3 napig, hogy van-e olaj a kocsi alatt.

Ha van, akkor ereszt valahol. Ha nem, akkor eszi az olajat.

Egyébként ha sokáig rosszul váltanak vele, vagyis hagyják 2 ezer alá beesni a fordulatszámot, és után nyomják neki, 30-40 ezer alatt is ki lehet csinálni egy motort.

2018. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy gép. Természetes dolog az olsjfogyasztása. Ami fokozatosan nő a hadználat mértékétől (talán valós km-t mutat az órád. De inkább nem.), a korától (szimeringek elöregedése), használat módjától (ki tudja mikor és milyen olajat használtak benne elötted).

Ráadásul ott van a márka tényező. A Ford kis motorjai nem az örőkkévalóságnak készültek. Pl.: Az új turbó benzinesei 200'000km életartamúnal tervezték. Íra a Ford Fiesta katdlógusa. Nem én találtam ki!

Egy gyűrűzés és szelepszár szimering csere árából 100'000km-en keresztül burogathatod bele az olajat.

Magyarán azért nem foglalkoznak vele, mert gazdaságilag nem éri meg.

2018. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!