Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehetséges, hogy a...

Hogy lehetséges, hogy a rutinosabb gépjárművezetők sokkal több balesetet okoznak, mint a friss jogsisok?

Figyelt kérdés

Böngésztem egy baleseti évkönyvet, és azt találtam, hogy akik több, mint 10 év vezetési rutinnal rendelkeznek, azok például 2015-ben 7.889 balesetet okoztak, míg azok, akik 5-10 éve vezetnek, csak 1.776-ot (még kevesebb rutinnal pedig sorra még kevesebbet)

Ezen nagyon ledöbbentem, azt hittem, a rutinosabb vezetők kevesebb balesetet okoznak, logikus okokból.

Ez viszont kicsit ledöbbentett, hogy a 10+ év rutinnal rendelkezők nem hogy kevesebbet, de a többszörösét okozzák annak, amit a frissebb jogosítvánnyal rendelkezők.

Ennek mi lehet az oka? Túlbecsülik a képességeiket ekkorra? Ez az egyetlen, ami eszembe tud jutni, mint lehetséges ok... Kíváncsi vagyok, más mit gondol.

Szerintetek miért van? Nektek is meglepő?


Forrás:

[link]

24. oldal, 2.3.9. "A gépjárművezetők által okozott balesetek száma vezetési gyakorlat szerint"


2018. szept. 24. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kevesebbszer vágom el a kezem húsdarabolás közben mint egy hivatásos hentes.

Ez hogy lehet?

Nyilván én 3 szelet hús felvágok , vagy felkockázok, mig a másik reggeltől estig nyomja teljesitményre a hús darabolást.

2018. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem a legjobb hasonlat.

Aki 10-nél több éve vezet, az se feltétlenül teszi minden nap egész nap, főállásként... Míg lehet, hogy valaki 1-2 éves jogsival egész nap volán mögött ül.

2018. szept. 24. 13:24
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

A 10+ éve vezetők és az 5 - 10 éve vezetők csoportja azonos számú főből állt?


Nyilván több oka van. Gondold el, aki többet vezet, több lehetősége van hibázni is. Pl. én sem zuhanok le repülővel vagy süllyedek el hajóval, lévén se pilóta, sem hajóskapitány nem vagyok.


És a vezetett kilométert és az arra eső fejenkénti balesetek számát kéne vizsgálni. Hiszen hány fiatal van, aki megszerzi a jogosítványt 17 évesen, aztán nem lévén még saját egzisztenciája nem vezet, vagy csak ritkán vezeti a család autóját. Míg apa, a régi motoros minden nap autózik, így hibázni is több esélye van.

2018. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez a két szám így sokat nem mond. Más lenne a képlet ha legalább egy arányszám lenne, pl: 100.000főből 7889 okozott balesetet, illet 20.000főből 1776. Egyből kijönne hogy az autósok 7%-a meg hogy az autósok 9%-a.
2018. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ember, aki 5-10 éves rutinnal rendelkezik, az 5-10 éve vezet max. Aki meg 10+ kategóriában van, az lehet akár 30-40 éve vezető sofőr is. Ennyi idő alatt meg nyilván több baleset előfordulhat veled. Ja meg általában a rutinosabbak jóval többet is vezetnek, sok hivatásos sofőr is tartozik ebbe a kategóriába. Csak picit kell gondolkoznod, és elég egyértelmű a dolog...
2018. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ha nem tudsz statisztikát értelmezni, ilyen téves következtetésekre lehet jutni.

ezek a számok így semmit nem mondanak, ugyanis hiányzik a vizsgált csoportok létszáma.

2018. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy számok törvénye. Sokkal több a rutinos vezető. Éppen ezért ezeket a statisztikákat egy főre lebontva kell értelmezni. Úgy viszont már a kisebb rutinnal rendelkezők veszik át valószínűleg a "vezetést".
2018. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
azert nem artana tudni hany emberrol beszelunk, mett baromira nem mindegy, hogy a 10+ felett 3 millio emberbol okozott 7889 balesetet, vagy 100ezerbol, tovabba lehet, hogy egy ember okozott 2-t is egy evben... ugyanez a friss jogsis...
2018. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Aztán én még a friss jogsisok védelmében annyit tennék hozzá, hogy szerintem ők semmivel sem okoznak több balesetet, mint bárki más.
2018. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Kíváncsi lennék ezek után, hogy melyik csoport hány fő. :)

2018. szept. 24. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!