Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan mit jelent az üzembet...

Pontosan mit jelent az üzembetartói? Milyen jogai vannak az üzembetartónak?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt autót. A férjem ragaszkodott hozzá, hogy ő legyen az üzembetartó, nem is értettem miért ilyen fontos neki ez. Az autó tulajdonosa én vagyok, az adásvételiben is én szereplek mint vevő. Ma hozta haza a forgalmi engedélyt. Az adatok között a saját nevemet sehol nem találtam meg, ellenben a férjem mint üzembentartó rajta van. Én már rémeket látok. Ugye ez nem jelent rám nézve semmilyen hátrányt jogilag? Nem illeti őt meg több jog az autóval kapcsolatban?
2018. szept. 24. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasva kérdésed valószínű a férjed jobban kedvel téged, mint te őt, így azt akarta, hogy a létező összes, az autó használatához kötődő fizetési kötelezettség őt terhelje, ne téged.

A tulajdonosa te maradsz az autónak, ettől még el is adhatod, ha úgy van kedved.

A férjed meg fizeti a parkolási, gyorshajtási bírságokat, biztosítást, stb.

2018. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szó szerint azt, ami a szó. Nem tulajdonosa az autónak, de ő használja, következésképp neki kell karbantartani, vizsgáztatni, biztosítást és adót fizetni. Ő felelős az autó műszaki állapotáért. Az autót nem adhatja el, mert nem tulajdonos. Használat tekintetében viszont a kötelezettségek ellenében jogai is vannak. Azt viszont nem értem, hogy a Te hozzájárulásod nélkül, hogyan jegyezhették őt be üzembentartónak, hiszen az adásvételi a Te nevedre szól. Amikor a fiamat akartuk egy régebbi autóm forgalmijába üzembentartóként bejegyeztetni, nem volt elég, hogy szabályosan lepapíroztuk, nekem is meg kellett jelennem az okmányirodában. Miért ragaszkodott ahhoz, hogy ő legyen az üzembentartó? biztos adott valami választ a kérdésedre. Ha rossz érzésem volna a dologgal kapcsolatban, a kormányablakhoz is besétálnék megkérdezni a jogi indoklást. Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy én mindig saját magam intézem az autóm ügyeit (72 éves nő vagyok).
2018. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sem értem, miért ragaszkodott hozzá. Tudtam róla, hogy ő lesz az üzembetartó, alá kellett írnom azt a papírt is, miután aludtam rá. Megkérdeztem az ügyvédemet is, ő is hasonlókat mondott, mint ti, ezért is legyintettem rá.

De ez úgy mellbe vágott, hogy én mint tulaj nem vagyok benne a forgalmiban..Az autót közösen fogjuk vezetni, egyáltalán ezt lehet nekem?

2018. szept. 24. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmi engedélyben a férjed neve mellett az is ve van jegyezve, hogy.üzembentartó (tehát nem tulajdonos)

A tulajdonos adatai az autó törzskönyvén vannak rajta, azt majd postán kapod meg.

A törzskönyvet tedd el, az nem kell az autó használatához, de egy fontos dokumentum, ha azon a te adataid lesznek, biztosan te vagy a tulajdonos.

2018. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. szept. 24. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Hmm, mintha anyámat hallanám, nálunk volt hasonló eset. Ezzel te jársz jobban kedves kérdező, semmi okod aggodalomra. Lehet a biztosítás is kissebb, ha ő az üzembentartó. De miért nem beszélitek meg normálisan?
2018. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tudtam. Tegnap még azt mondtad, hogy nem ezt kérdezed meg, tudtam, hogy megint hazudsz amikor rákérdeztem erre. De már annyira ismerlek.

Nem tehetek róla, hogy nehéz a felfogásod. Elmondtam amit itt már leírtak mások. De kérdezzél meg még vagy 10 ügyvédet meg vagy 3330000 embert erről nekem ne higgyél mert én biztosan át akarlak verni. Szánalmas. Ilyen baromságon aggódsz, hogy kié a tulajdonjog, mert az üzembentartó, én aki a férjed majd eladja a kocsit meg ilyen baromságok. Mindig is láttam, hogy a pénzen görcsölsz meg nem bízol bennem. Nesze neked itt van erre ismét a bizonyíték. Most is csak azzal jöttél, hogy mennyi pénzről van szó meg, hogy nincs semmi jogod, mert nekem több van mint üzembentartónak.

Elmondtam, hogy én fizetek mindent. De neked semmi sem jó. Nem jó, hogy kevesebb az adó, amit most amúgy is én fizetek nem jó, hogy autókereskedésben dolgozom és a kolléganők mindent elintéztek nem kellett neked terhesen nagy hassal az okmányba rohangálni és ott lenni órákat és szarakodni. De fizesd csak te a kötelezőt A00-ásként. Ami a legrosszabb és a legdrágább kategória. Fogom széttépem a forgalmit csináltass újat és abban az lesz amit akarsz. Bármikor vissza vonhatod az üzembentartói jogot. DE AKKOR TE FIZETSZ MINDENT. Meg hazudozhatsz majd akinek akarsz amit akarsz.

Azon hisztizel, hogy te majd nem vezetheted a kocsit. Ez is baromság mivel te vagy a tulaj. De amúgy is amióta meg van vezetted kb 200m-t, mert amúgy félsz a vezetéstől és csak, akkor vezetsz amikor végképp muszáj.

De hisztizzél még ilyen baromságokon, meg menjél és keress még meg vagy 10 ügyvédet a baromságaiddal. Inkább magadban nézz szét, hogy miért hazudsz a férjednek, nekem és miért nem bízol bennem. Szánalmas dolog szerintem. Nem csodálom, hogy a volt férjed elhagyott meg megcsalt, hogyha vele is így viselkedtél.

Ma nincs szex ezt jobb ha tudod. Ha szülsz, akkor hívj taxit!!!

2018. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!