Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon is integetnek...

Magyarországon is integetnek egymásnak a motorosok?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kicsit bugyutának tűnik a kérdés, nézzétek el nekem, Nometországban élek és ott is csináltam az A-kategóriás jogosítványt. Itt az a szokás, hogy a motorosok üdvözlik a szembe haladó másik motorost. Ez ilyen helyi sajátosság, vagy otthon is így van? (Nem, motorral még nem jártam Magyarországon, de tervbe van véve).
2018. szept. 26. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nemzetközi :) Angliában kevésbé, mert ott a rossz oldalon haladnak, és emiatt nehezebb kézzel inteni.


Magyarországon is szoktak, igen. Reggeli csúcsforgalomban, Budapest közepén mondjuk ne feltétlenül számíts rá, de városon kívül megvan ez a szokás, igen.

2018. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De jó! :) Mondjuk a legjobb az volt eddig, amikor mentőautóval téptünk szirénával a beteghez, és a szembe jövő motorosok MINKET is üdvözöltek :)
2018. szept. 26. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve már nem motorozom, de igen, integetnek, szinte kivétel nélkül. Ha épp foglalt a kezük, lábbal.


A robogósok nincsenek ebbe benne, persze néhányan azért közülük is integetnek, de a sima kis "valamivel átmegyek a szomszéd faluba" robogós ilyen szempontból sem igazi motoros. Én attól még intettem sok robogósnak is, hátha, nem fárad el benne a kezem :) Szeretem az integetést :)

2018. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Márkatársaknak és aki gyorsaságival van, annak vagy villantok messziről, közelebbről intünk a másiknak, tempótól és helyzettől függ.

Továbbá előfordult olyan is Eger felé, hogy szemből jött le a srác és köszönt, én pedig a kanyarral voltam elfoglalva, ezt kicsivel később meg is jegyezte mert a pihenőhelyen összefutottunk.


Azt hozzá kell tenni hogy attól mert két kerék van ember és ember alatt, az értékrend az eltérő, ezért sem köszön pl egy komolyabb túrás 50-es ember.

2018. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Általában igen.

Bár én nem motorozok, soha nem is motoroztam, de autósként látom, hogy intenek egymásnak.

2018. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni kell, hogy nem az embernek intenek, hanem a motornak.

Amíg Gilera nexussal hasítottam senki sem intett. Különösebben nem érdekelt. 3 éve hajtok egy 1.4es ZZR-t. Ész nélkül kalimpálnak a szembejövő motorosok. Én teszek rájuk magasról. A motor meg majd visszaint ha akar. Amíg nexuson ültem valahogy nem akartak észrevenni.

2018. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem robogósként is intettek, pesten lámpánál bólintás, köszönés alap volt meg pár éve...
2018. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Megéri hurcolászni a sértődöttséged, mint egy koloncot? :) Nem hiszem el, hogy amíg robogód volt, senki sem köszönt, én is szoktam, #7-es is írta, hogy szoktak neki.


Ráadásul ezzel a hozzáállással aktívan ennek a szokásnak a lebontásán dolgozol.

2018. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8#

Városban munkábajáráskor más emberekkel találkozunk. Ott a napi inkázók motoros közösségébe tartozunk. Én elsősorban túrázáskor tapasztaltam azt amit. Főleg a Bakonyban motorozok, de megjártam a nexussal felsőausztriát és a Dolomitokat is. Az esetek 90%ban nem intett egy motoros csapat sem. A maradék 10% meg magányos vándor volt. Ők mindíg köszöntek. De a csapatok szinte soha.

A bakonyban ugyanezt tapasztaltam.

Amúgy nem érzek sértődöttséget. Egyszerűen arról van szó, hogy akik eddíg nemvoltak hajlandóak elfogadni (mert lássuk be a köszönés erről szól, hogy egy közösséghez tartozunk), azok eztán se várjanak tőlem semmit.

Őszintén, ha téged egy közösség levegőnek nézne, mert macinaci van rajtad nem pedig farmer, akkor a későbbiekben szeretnéd ha befogadnának?

Komolyan érdekelne a válaszod.

2018. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem a perspektívád, de ott hibázol egy picit szerintem, hogy általánosítasz, mert nem a motorosok nem köszöntek, hanem páran a motorosok közül. Nem kell az összesre vetíteni. Én egy 125-ös kis motorral kezdtem, Prágába is azzal voltam, és én is tapasztaltam ezt. De utána képes voltam elengedni ezt a dacosságot. De ugyanakkor értelek, és nem akarom megváltoztatni a véleményed, hisz nem is tudom a pontos okaid, körülményeid.
2018. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!