Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Görögországból kapott már...

Görögországból kapott már valaki gyorshajtás büntetést?

Figyelt kérdés
2 hónapja voltunk nyaralni és pályán jöttünk hazafele olyan 110-120-al, de szinte teljesen üres volt az út néha 1-1 kamion de ennyi, kora este volt az eső is esett, de végig alagút, tehát egyik alagútból ki, másikba be. Nem emlékszem mennyi volt a limit, most vagy 100 vagy 80 de emlékszem úgy voltam vele hogy totál üres jó minőségű úton ennyi belefér. Ha volt trafi, ki tudják/szokták küldeni ide, eu ország lévén? Volt aki kapott már onnan?
2018. szept. 28. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ki fogják küldeni... akkor hivatalos ha jelen esetben ott van a papíron a görög nyelvű büntetés és mellette a rövidített magyarra fordított szöveg. Alagutakban mindenhol figyelni kell a sebességre, mert esetek többségében mérik azt és ott érhető okok miatt nem véletlenül.
2018. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
EU tagországok között van együttműködési szerződés, másik tagországban elkövetett közlekedési kihágás büntetésére, sőt annak végrehajtására
2018. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elméletben tudom, de a gyakorlatra lennék kíváncsi. Meg ha jól tudom 90 után elévül, ebből már letel több mint 60.
2018. szept. 28. 12:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sose fogom megérteni , ha valaki kirándul az miért megy a max sebességgel. Ráadásul még sokall gyorsabban mint ami meg van engedve.
2018. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Remélem nem. Ha tudnád én mennyivel mentem Katerini mellett júliusban... Hörögnének a Kresz huszárok.


Egy - két éve küldik ki csak a büntetést, korábban meg lehetett úszni. De a görög nem német vagy labanc, nem egy emberevő. Két évig jártam le kamionnal, nem szoktak keménykedni. Főleg ez nem a világvége, 100 helyett 120. Én nagyobb gondban lennék, ha lekaptak volna.

2018. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy Olaszországból most kaptam büntetést másfél évvel (!) ezelőtti gyorshajtás miatt. 100 euró, hogy merevedjenek meg. Még nem láttam a papírt, csak a cég mondta, hogy büntetés jött. Lehet, hogy nem is én ültem a kocsin, hanem a kollégám, még vissza kell nézni, ki - hol volt akkor éppen. Hátha otthon voltam...
2018. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azért mentem max sebességgel mert már vége volt a nyaralásnak, mindent láttunk amit akartunk, meg amúgy se volt kilátás (esett + alagutak) meg mint mondtam tök üres volt az út. csak nem emlékszem h 80 vagy 100 volt a limit, de remélem 100, a 80 kevésnek tűnik autópályához. meg remélem h ott nem veszik annyira komolyan az adminisztrációt (balkán) :D de amúgy nem úgy van h 90 nap után elévül, magyarul 90 napjuk van kiküldeni?
2018. szept. 28. 12:28
 8/11 anonim ***** válasza:
#4 nyaralni nem 100zal szokás menni,főleg ha több mint 1000 km-t mész!
2018. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
1000 km-s útnál 10 km/h gyorshajtással már 1 órát tudsz nyerni akár. Ami rengeteget számít. Ráadásul a feleslegesen lassú tötymörgés nagyon fárasztó és unalmas, ami szintén fontos szempont ekkora útnál.
2018. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az utolsó kettővel egyet értek!
2018. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!