Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Z16xep Opel! Mennyit ártok a...

Z16xep Opel! Mennyit ártok a motornak ha egyel sűrűbb olajat töltök bele az előírtnál? 5w30-as helyett 10w40

Figyelt kérdés

2018. okt. 3. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Sokat. Nem hozzá való. Nem is értem miért fordul meg valakinek a fejében, hogy eltérjen a gyári specifikációtól...
2018. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem lesz baja, csak miert zavar ha bele valo olaj kerul bele ?
2018. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az autóban 462000km van! Melegen kicsit csettegnek a szelepek, a szeleptőke cserét egybekötném a vezérműszij cserével. Addig meg van pár ezer kilométert.
2018. okt. 3. 19:48
 4/14 anonim ***** válasza:
És addig miért nem mehet bele belevaló olaj?
2018. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, nyugodtan beleteheted.
2018. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A gyári előírás 5w30 dexos 2 vagy 10w40.


Akkor mi nem belevaló?????


Szerintem érdemben ezzel senki sem tud vitázni. Ha kell a gepkonyvet is feltöltöm... Mer ugyan ilyen autóm van....


Az olaj teljesítse az előírt normát aszt ennyi. Ujkora óta is van bizonyos csattogos hangja, mint minden szívó benzines autónak.

2018. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
#6 akkor töltsd fel a gépkönyvet okostojás. 10W-40 nem való bele.
2018. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt csak azért mondtam, mert egyszer elolvastam, most este nem fogok lemászni a garázsba, de küldök egy linket.

[link]


Az itt felsorolt olaj a gyári olaj az astrába, 5w30 és 10w40.


Egyéb kérdés? Gondoltam hogy nincs, jött a kopp, meg a hopp, s felkopott az állad?

Egyébként, csak hogy jobban belemenjek; európai viszonylatban nem számottevő az eltérés a két olaj közt télen se.


Amúgy csak hogy össze ne törjem a kis Világod. Az olaj végzi a mikro-szigetelést, kopottasabb motornál pedig pusztán hülyeség 5w30at rakni bele..


Eredeti, minőségi, szabványoknak megfelelő szintetikus olaj kell neki. Nem két számon felakadni.


Főleg, hogy a többit számba sem veszed, mert fogalmad sincs róla mit jelent a szabvány és társai.

2018. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
#8 jajj okoska. Ez Z16XEP motor. Nyilván általánosságban az Opelekhez 1000 féle olaj jó, de konkrét motorba már nem ;) Z16XEP-hez 5W-30 vagy 5W-40 való. A gépkönyv is ezt írja. Szóval marad csendben, ne a hülyeségedet terjeszd. Mindenki érdekében.
2018. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez a te szavad az enyém ellen. Bármi alapod van?


Nincs.


Akkor azon kívül, hogy sértegetni próbálsz bármi ertekeset mondtál? Nem, csak a saját tudatlanságod.


Azon kívül semmit mem fujsz hogy az az nem az te okoska.


Ha az olaj teljesíti a gyári szabványt akkor az már belevaló. Nincs olyan márkaszerviz aki mást állítana, se gyár.

2018. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!