Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladhatom ezt az autót anélkül...

Eladhatom ezt az autót anélkül, hogy megbüntetnének?

Figyelt kérdés
Van egy régi felújítandó trabantom, amelyet 1993-ban az előző tulaja kivonatott véglegesen a forgalomból (akkor forgalmi megvan). Én ezt az autót 2012-ben megvásároltam tőle, erről adásvételink van. Viszont én akkor nem jeleztem ezt semmilyen módon az Okmányiroda felé (elvileg ilyen esetben nincs is ilyen kötelezettségem). Most szeretném eladni a járművet és az leendő tulaj szeretné forgalomba helyeztetni. Megtehető ez? Számíthatok büntetésre azért, mert nem jeleztem az Okmányirodánál az adásvételt?
2018. okt. 3. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha véglegesen kivan vonva, akkor mire írtatok adásvételit????


Véglegesen kivont autót nem lehet újra forgalomba helyezni. Papíron ez az autó levan adva bontóba, mert ezen igazolás után vonható ki. Mondjuk akkorban kitudja mi volt. Az autó papíron már nem létezik, vagyis nemlétező autót nem helyeztetsz forgalomba. Capisce?

2018. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Capise, de az általad említett rendszer 2006 után működött. Ekkortól csak úgy lehetett véglegesen kivonni járművet a forgalomból, ha a bontó kiadott egy kiáltványt a bontásról. Ezeket az autókat valóban lehetetlen visszahelyeztetni, mivel be lettek zúzva/szét lettek bontva.


Az ez előtti járműveket a forgalmi birtokában vissza lehet helyeztetni. Annyiban különbözik az eljárás, hogy a visszahelyezés előtti műszaki vizsgát mindenképpen az Nemzeti Közlekedési Hatóság telephelyén történik. Itt ellenőrzik, hogy stimmel e az alváz szám. Kérdésedre válaszolva, ez van feltüntetve az adásvételiben is. De azért köszönöm a segítő jellegű próbálkozást :)


Az eredeti kérdésre továbbra is várom a válaszokat!

2018. okt. 3. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem egy jármű (mert a jármű a végleges forgalomból kivonással megszűnt), hanem egy kupac alkatrész.

Alkatrészként eladhatod minden további nélkül, viszont azt nem hiszem, hogy a leendő tulaj forgalomba tudná helyezni.

2018. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, abban biztos vagyok, hogy az előző tulaj vissza tudta volna. Még én is. Az a kérdés, hogy a következő vissza tudná e, illetve, hogy ezért engem bírsággal sújthatna e a Kormányhivatal.
2018. okt. 3. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Cunikáim, 1993ban még ki lehetett úgy vonatni autót a forgalomból, hogy nem kellett se leadni se bontási igazolás. Ezért van tele minden tanyasi pajta régi autókkal.

Adásvételit meg az autóra írtak, alvázszám motorszám mind megvan.

2018. okt. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm :D


Nade. Számíthatok szerinted büntire vagy nem?

2018. okt. 4. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!