Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambdaszonda! Ford Focus MK2...

Sztyuii kérdése:

Lambdaszonda! Ford Focus MK2 turnier 1.6 ti-vct 2005. Melyiket kell cseréljem,4 van benne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már 2x kaptam check engine lámpát mind 2x lambdaszonda volt, kiolvastattam.

A hibakódok a következők:

P0172

P0175 Gemisch zu fett zylinderreihe 1 és 2

P0133 lambdasonde 1, zylinderreihe 1.

P0153 lambdasonde 1, zylinderreihe 2.

Jelenleg 190000km van az autóban.

Nem tudom melyik a rossz a 4 közül. 2 van elől és 2 a katalizátor után. Kérlek segítsetek tanácstalak vagyok.

Autodocról rendelném őket.

Előre is köszönöm.



2018. okt. 4. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Fűtött lesz....

de én egy szerelőhöz elmennék

Nekem is dobott lambdaszonda hibát ,már nem tudom melyik 3 hibakódot dobta ki, pár napja volt nálam az autót. Én azt a tanácsot kaptam,hogy jófélét tankoljak vagy adalékot használjak. Én már jófélét tankoltam,kocsikáztam sokat és nagy meglepetésemre megoldódott ez a gond szonda csere nélkül.

Csak úgy ne rendelgessél,előbb érdeklődd meg szerelőtől a dolgot,hogy mit is kellene tenni és mit is kellene venni

2018. okt. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Németországi autó, itt nehéz rossz minőségű üzemanyagot tankolni. De legtöbbször is Shell, Total, Hem. Próbáltam adalékot legalább 3 félét, az otthoni spurit is, harapós volt tőle a motor. Voltam szerelőnél is, többnél is az egyik tanácsa az volt hogy hajtsam meg jól 2,3 fokozatban, hadd pucolódjon a katalizátor. De kb. 2000 km után újra check engine. Valószínűbb hogy túlkever benzinből, mert melegedésnél egész sok füst/gőzt termel ki a kipufogón, gázadásra meg foltot rak a földre, (tüsszög). Illetve ritkán kb havonta 1x 2x leesik az alapjárat is ezzel együtt elég szépen rázza is az autót, gyorsan esik a fordulatszám is haladás\váltás közben, megnő a motorfék is ez végett. De a folytószelepvezérlés nem hagyja lefulladni. Folytószelepház is ki lett takarítva.
2018. okt. 5. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak példa ként hoztam fel,hogy nekem a rossz üzemanyagtól volt probléma (finnyás 1.6thp-m)

Én úgy gondolom,hogy egy szonda cserével nem fogod ezt megúszni,mert van ott más is.

Szakember kell

2018. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!