Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Yaris TS vagy valami más?

Toyota Yaris TS vagy valami más?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék venni egy autót végre magamnak.

Jelenleg egy 1.3-as Yaris Versoval töltöm az autózós időmet, de egy fokkal fickándozósabbat szeretnék.


Elsősorban japán autóban gondolkodok mert eléggé tartósak és ha normálisan bánik vele az ember akkor nem veti szét a szervízköltség a zsebét.

A Yaris TS-t néztem ezidáig, kívánatos nekem az az 1.5-ös motor viszonylag alacsonyan tartható fogyasztással de ha kell akkor menni is lehet vele, igen, tudom pakolgatni kell de hát ez a lényege és a legjobb érzés a világon szerintem.

A kis nyomi kasznijával mégis elég jól néz ki, megjelenésre nekem nagyon tetszik az a kicsit "megpróbálok sportos lenni de mégse annyira", a belseje meg nem ez a mai szétcicomázom belső hanem egy egyszerű normális letisztult régimódi.

Nem, nem vagyok a vagánykodó gyerek, hogy húúúú akkor most húzzok végig a város főútján hadd essen le a motor a bakról, normálisan szoktam menni de azért ha lehet akkor menjen is ha úgy szeretném (legalábbis szerintem ez a kis yaris csak jobban belép egy szuzkához, meg pár tipikus népautóhoz képest).


Másik márkákat is nézegettem már, de annyira nem fogott meg egyik sem.

Talán az Opel Astra H ami még tetszik (igen tudom a kettő ég és föld minden szempontból, teljesen két külön világ, főleg pénzben.)

Sógoromnak van most egy H Astra kombija (az 1.7 CDTi), sokat nem tudtam vezetni, valamennyire tetszik is, meg nem is. A kormányban az nem tetszik, hogy kevesebb visszajelzést kapok a kerekekről mint a Yarisban és a váltókarjának nagyon hosszú útja van érzetre, meg nagyon alacsonyan ülök amit nekem szégyen kijelentenem a magam 188 centijével... Én személy szerint nem érzem magam kényelmesen benne.


Fordokat néztem még, de nem is tudom, nem tudok túl sokat róluk, meg hogy melyik lenne jó az én felhasználási igényeimnek. (kíváncsi vagyok erre mit tudnátok ajánlani vagy mesélni)


Nem tudok 100%-ban biztos döntést hozni, hogy végül milyen autót vegyek pedig nagyon húz a szívem egy Yaris TS-hez mégis valahol van bennem egy olyan félelem aminek nem tudom az okát, hogy mégse jó döntés egy Yaris TS-t megvenni, viszont másik tipikus népautó nem nagyon mozgat meg.


Ismerősök is magyaráztak már, hogy hát én bolond vagyok, annyi pénzért inkább egy 2 literes BMW vagy TDi-s Audit vennék mint ilyen (a szavaikkal élve) rokkant autót/nyomorakéta gombócot, de BMW főleg nem érdekel, ha lenne is felgyújtanám inkább, az Audi meg nem nekem való, nem tudom elképzelni magam benne azzal a kényelmi faktorral ami azokban van. A másik meg hogy nem jöhet szóba a TDi, mivel nagyon sokat járkálok városban ügyintézés miatt meg ilyesmik szóval csak benzines, nem fogok minden 2. hónapban szénutalványos gőzgépet játszani az elkerülőn, hogy kipréseljem belőle a lerakodást.


Totalcar meg egyéb tesztoldalakat bújom ha autós témára kerül a sor de még így se sikerül további "célpontot" találni.


Bocsi a regényért és köszönöm, hogy elolvastad, a javaslatokat, tanácsokat, értelmes megnyílvánulásokat előre is nagyon köszönöm!

---PB---



2018. okt. 8. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
17 éve van TSport a családban. Soha semmi baja nem volt, csak kopó alkatrészt cseréltünk. Viszont 188 centihez szerintem nem kényelmes.
2018. okt. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én elvagyok az ezres Yarisommal is, pedig nem városban használom. :) Ha fickósabb japán kocsi kell, amiben nem ülsz alacsonyan, visszafogottabb megjelenésű, akkor ajánlom a Nissan Note-ot 1,6-os motorral. Hasonló egyterűes jellege van, mint a Yaris Versónak, de nincs olyan bénácska formája. Volt olyan a családban 8 évig 0 kilométeres korától. Kopó dologokon kívül nemigazán kellett rajta cserélni semmit. A kormány tud csúnyán kopni, de az típusbetegség(egy újrabőrözés is segíthet). 210 000 kilométerrel lett eladva, örömmel vitte el a következő tulajdonosa.
2018. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!