Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy az izzítógyer...

Lehetséges, hogy az izzítógyertyák miatt füstöl az autóm? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy 2006-os Opel Astra 1.9 CDTI (Z19DTH) Fiat motoros változata.

Izzitógyertyákat kell caerélnem, egyik sem működik, de még indul a megfelelő kompresszió miatt. Persze ha nem muszáj nem használom. Eddig hideg indulásnál kisebb rángatás és füst jelentkezett ami a motor melegedésével elmúlt. Viszont az utolsó indulásnál ugyanez volt, csak miután bemelegedett a motor nem múlt el a rángatás és viszonylag sűrű szürkés-kékes füst jött a kipufogóból folymaatosan. Azóta nem próbáltam, nem akarok nagyobb bajt. Lehetséges hogy az izzítógyertyák okozzák a problémát? vagy esetleg más?


2018. okt. 11. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább az olajlehúzó gyűrű lesz a ludas, ha gond van.
2018. okt. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mostanra már el sem indul, pedig annyira nincs még hideg.

Tegnap mentem vele 100 métert, de már nem jutottam vele oda vissza ahonnan elindultam, egyszerűen elfogyott az erő, 1-esben nagy gázzal próbáltam indulni, megmozdul de gyorsan lefullad, majd még melegen indult, alapjáratban semmi gond, de ahogy terhelést kap megáll... ma reggel próbáltam indítani, csak teker de semmi... ötlet?

2018. okt. 13. 01:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Tobb ok lehet! Lehet hengerfejes, lehet ki van kopva. KÉK-es füst az olaj, fehér a víz.
2018. okt. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az izzitógyertyának nincs kihatása az indulás utáni tejesitményre.Az egy elkülönült hiba.

Diagra kell tenni , a befecskendezö rendszertöl a légtömegmérőig minden lehet.

2018. okt. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!