Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik főúton lehet biciklizni?

Melyik főúton lehet biciklizni?

Figyelt kérdés
Tegnap délután busszal jöttem haza, két város között a busz utolért egy biciklis csapatot akik hiába mentek libasorba, 1-1 sávos úton nem tudta a buszos megelőzni őket mert folyamatosan jöttek szembe, így 10-15 percen keresztül mentünk kb. 30 km/h-val. Valami olyasmit mondott a buszsofőr az egyik ismerősének (a második sorban ültem és hallottam), hogy nem mindegyik főúton szabad biciklizni, van rá valami szabályszerűség. Ez pontosan mi lenne?

2018. okt. 13. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiken, ahol nincs kirakva a kerékpárral behajtani tilos.
2018. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Erről volt már valahol cikk, hogy milyen abszurd nálunk a kerékpárosok tiltása főúton, mert a kerékpár is jármű egy nyomvonalú, tehát semmi ok nem lenne rá, hogy korlátozzák.

Az más kérdés, kresz szabálysértés, ha több biciklis nem az út jobb széléhez tartva közlekedik, ezért ők a felelősek nyilván.

Egyébként gyakran a buszokat nehéz megelőzni, lassan mennek, nem lehet előzni, beállnak 60-70-es tempóra és gyakran előfordul, hogy 10-15km se tudom megelőzni őket.

2018. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Lakott területen belül.
2018. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És ez régen is így volt? Kb. 5 éve a nővérem főúton való biciklizésért kapott figyelmeztetést egy az azon a szakaszon igazoltató rendőrtől. Akkor az sem volt jogos? Tiltótábla biztos hogy nem volt.

2018. okt. 13. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Autópályára és autóútra nem hajthat kerékáros. Ezeket leszámítva minden úton közlekedhetnek, ahol tábla nem tiltja. Még egy szabály. Nem szabad kerékpározni olyan úton, amellyel párhuzamosan kerékpárút halad.

Ha 10-20 kerékpárosról van szó, érdemes néhány kerékpár után akkor hézagot hagyni, hogy egy nagyobb előző jármű beférjen. De ezt csak jófejségből, mert amennyire tudom, nincs ilyen szabály. Szabály viszont, hogy lassú járművel az út szélén kell haladni.

2018. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az út szélétől kb. fél méterrel beljebb haladtak (de ez érthető is, mert a legszéle nagyon rossz állapotban van), 22 kerékpárost számoltam mikor megelőztük őket. Mind ilyen versenybiciklinek nézett ki, meg is néztem utána hogy nem-e volt valami verseny azon a szakaszon, de nem találtam semmit róla neten.
2018. okt. 13. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
„…út jobb széléhez tartva közlekedik…” - már nem kell ott mennie. Mehet a sáv közepén is.
2018. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Melyik volt konkrétan az a főút, s annak mely szakasza, ahol figyelmeztették a nővéred?


Esetleg azt tudom elképzelni, hogy kiépített kerékpárút haladt párhuzamosan a főúttal, és az nem volt megfelelően kitáblázva (ideértve a tiltást is) vagy legalábbis a testvéred nem észlelte.


Másik elképzelhető opció, hogy a nővéred 12 éven aluli, de ezt nem feltételezem az írásod alapján (12 év alatt tilos egyedül kerékpározni a főúton).

2022. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!