Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor, alsó- vagy felső sort...

Amikor, alsó- vagy felső sort kapcsolok, akkor is kell kuplungot nyomni?

Figyelt kérdés

Pl. elindulok 4.-ből, majd kuplung nyomva és kirakom üresbe, ekkor kell a felső sort kapcsolnom, hogy 5-be tudjak váltani. Ezalatt nyomva kell tartanom a kuplungot, vagy nem szükséges? Végül is ekkor még mindig üresben van a váltó, ezért arra tippelnék, hogy ilyenkor kihagyható.

A vezetések alkalmával mindig kuplungoltam alsó-felső sor kapcsolásakor is biztos, ami biztos alapon. Oktató sosem mondott egy szót sem erről, szóval nem tudom helyes-e.

8 sebességes, pofozó váltós Iveco eurocargon tanultam, más teherautót vezetni még nem volt szerencsém.


2018. okt. 14. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én Atego 1223-on tanultam, alsó-felső 6 sebességes. Én úgy csináltam, hogy felső 2-ből indultam, felső 3 és így tovább. De nekem azt mondta az oktató, hogy ha alsóban megyek, és fel akarok váltani felsőbe, akkor menet közben felpöccintem felsőbe, és csak akkor kuplungolok, ha felsőbe akarom váltani, de addig nyugodtan lehet alsóban menni úgy, hogy már felsőbe van kapcsolva kuplungolás nélkül. Bár gondolom ez sok autón más.
2018. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Bár gondolom ez sok autón más."


Az összes nem pofozós váltón ilyen, nyugodtan lehet sőt sebességben kell kapcsolni a felezőt/felsőt és kuplungozásnál már csak váltani kell.


Kinyomott kuplunggal felezni és utána kapcsolni az nagyon nagy lendület és időveszteség, főleg emelkedőn felfelé.

2018. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4-ben indul általában, aztán már pofozhatod is, mehet az 5. Ahhoz, hogy pofozd, nem kell kuplung, de célszerű, mert egyből kapcsolsz. 8 sebességes pofozós felezős váltón már más a helyzet.
2018. okt. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!