Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Büdös szag megszüntetés a...

Msebi06 kérdése:

Büdös szag megszüntetés a szellőzőből?

Figyelt kérdés

Van egy 2005ös Mercedes C osztályom kétutas automata klímával. Bekapcsolva a sima szellőztetést hidegen büdös, szúrós szag jön belőle, mint mikor gombás a kondenzátor. Melegre állítva alig észrevehető, klímát használva teljesen elmúlik. Vittem már két klímáshoz is, ozongenerátorral tisztították, de kb 1 hét után megint érezni lehetett. Vettem habos klímatisztítót, befújtam a szellőzőkbe, kivettem a fűtőmotort, befújtam a kondenzátorhoz is, majd egy új flakonnal a csövet beengedtem a motortérből a fűtőmotorhoz, benyomtam a belső keringetést és járó motornál váltogatva hideget-meleget, sima szellőzést-klímát fújtam be időnként, hogy tuti átjárja a rendszert. Sajna 3-4 nap múlva megint büdös volt a kocsiban.

Alul a kondenzvíz lefolyik klímázás esetén. Klíma használat után percekig járatom még a szellőzést minden alkalommal, hogy a kondenzvizet fölszárítsa. Tisztításokkor mindig cseréltem pollenszűrőt.


A fűtésbox kiszerelésén kívül van ötlet, hogy hogyan lehetne még megpróbálni kitisztítani a klímát? Vagy hogy egyáltalán mitől is büdös még mindig?



2018. okt. 16. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig leírtad, valahol valami telepszik, és szagot áraszt.

Az egészen egyesével végig kell menni.

2018. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!