Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől jelez a műszerfalon...

Mitől jelez a műszerfalon piros körben egy felkiáltójel?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy most cseréltem mindenhol tárcsát és betétet. Olvastam utána, hogy a piros felkiáltó jel utalhat arra, hogy be van húzva a kézifék (nincs), kevés fékfolyadék (leellenőriztük, nem kevés), kopottak a betétek (nem azok, most cseréltem). Mi lehet még? Nagyon ritkán jön elő a jelenség havonta max 1x. Leállítom a kocsit majd elindítom, eltűnik, nem jön vissza. 1998 Audi A3

2018. okt. 18. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hibakódolvasás sokat segítene
2018. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy 20 éves kocsiban érdekes lesz hibakódot kiolvasni. Lehet, csak valami kontakt hiba, ne foglalkozz vele.
2018. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Jaja, kettes, miért is foglalkozzon az ember a fékrendszer hibájával.

Fontosabb, hogy szóljon a tüctüc, mi?

2018. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valami érintkezési hiba lehet.

Velem is előfordult ilyesmi. A kézifékre gondoltam, pedig nem volt behúzva.

A garázsban egy perc alatt ingyen megcsinálták, mert tényleg a kézifék vezetéke bohóckodott.

2018. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért, te nagyon okos, mert leírta, hogy most lett felújítva.
2018. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

És a felújítás során nem követhető el véletlenül valami olyan hiba, ami veszélyes lehet, tehát a hibajelzéssel nem is kell foglalkozni.

Logikus.

2018. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Illetve azt hozzátenném meg hogy a kéziféket is most javítottak teljesen és újítottuk fel.
2018. okt. 19. 16:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Okes akkor majd amikor előjön a hiba viszem kiolvasni. Köszönöm csak macera mert mindig szar időben jön elő és akkor pont nem vagyok szerelő közelében.
2018. okt. 19. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
20 éves autónál elég gyakori a kontakthiba. Ha nem állandóan jön elő, csak néha, akkor nem összeszerelési baj lehet.
2018. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szétszedtem, megtisztítottam, nyomtam mindkét oldalra wd40-et. Egyelőre jó aztán majd meglátjuk.
2018. okt. 22. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!