Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másik autó forgalomba helyezés...

Másik autó forgalomba helyezése meglevő papírjaival?

Figyelt kérdés

Van egy autóm amire úgy 300at kellene költeni, teljesen rozsdás az alja alvázszám már nem is olvasható így ki kell hegesztetni 2 eredet vizsgálat műszaki + az egyéb bajai.

Lenne egy teljesen olyan mint az enyém olcsón de szép allapotban, valahogy még lehet játszani hogy az enyém papírjaival helyeztem forgalomba?

Tudom hogy nem legális út de mégis megköszönném az értelmes válaszokat (2-300ezres autó kategória , eredeti megmaradna donornak)



2018. okt. 23. 09:16
 1/4 D. Brasco ***** válasza:

Az ilyen kérdéseket ha megölnek sem értem!Te is tudod hogy csalás/okirathamisitas/egyedi azonositoval való visszaélés stb stb amit csinálni akarsz.....mégis mit vársz?Hogy még adjuk is alád a lovat,hogy hú ez az komám csináld,faxa fiú vagy!Es mindezt ráadásul ilyen százezret érő ócska lom szarokkal........

Még az érdekelne amúgy igazán,hogy a masikat minek akarod te megtartani,főleg donornak....mi olyan lehet abba ami még menthető és szükséged lehet rá,ha annyira szar állapotban van és mar úgy szétrohadt,hogy az alvazszáma sincs meg........

2018. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egyébként garázsban áll a másik autó, akkor egyik éjszaka ki kell állítani a szabad ég alá, a motorháztető alatt keresni kell egy alkalmas helyet és oda kell tenni a te autód forgalmi engedélyét, illetve némi süteményt. Almás a legjobb. Éjszaka aztán a mindenfelé kóborló számátütő manók benéznek az udvaron álló autóba, meglátják a sütit, odacsődülnek, megeszik és mivel jó a kedvük, gyorsan átütik a váz- és motorszámot arra, ami a te forgalmidban van és már kész is a lepapírozott új ótó.

Esetleg meg lehet próbálni azt, hogy a jó állapotú autó motorterében elkezdesz flexelni. Előtte a flexhez tekergő hosszabbítót a bokádra tekered, hogy biztosan eless benne és ha már zuhansz, úgy esel, hogy a flex pontosan a váz- vagy motorszámon támaszkodjon meg (mindkettő esetén kétszer kell hanyattesned, vigyázz, hogy a végtagjaidat ne vigye le a flex). Ó, jaj, hát pont kicsiszolta, a franc vigye el! Nincs mese, újra be kell ütni. Ám te sajnos nem emlékszel a régi számokra, hiába keresed. Van viszont itt valami forgalmi, abban egy hasonló autó számai vannak, nosza, beleütöd azokat, hátha jó lesz. És láss csodát: az újabb, jobb állapotú autóban pontosan az a vázszám, mint a te lerohadt csatalovadban. Az egyedi azonosítójelek hamisítása megtörtént, boldog vagy.

Harmadik opcióként ott van a hatósági váz- és motorszám kiadása vagy az AF-esítés, ahogy többen ismerik. Okos Jóska alatt szétrohad a bódé, lassan már kéttenyérnyi ép felület sincs, a váz- és motorszám is az enyészeté lesz. Mondjuk egyszerűen annyira szétrohad alatta-körülötte a lemez vagy öntvény, hogy a számok egy részét már nem lehet megállapítani, ám kizárható, hogy bűncselekmény történt, vagyis nem a számbeütő manók ténykedtek. Ilyenkor az NKH és annak jogelődjei hatósági váz- vagy motorszámot adtak ki az autóra, attól függően, mire volt szükség. A vázszámot nem tudom, hogyan vitték fel a bódéra, a motorszámot viszont egy nagyon gagyi ragasztott plakettal oldották meg. A hatósági beavatkozást pedig követte az Ungarische Vircsaft. Okos Jóska nem azért volt okos, hogy sok-sok pénzért nevére írasson egy jobb állapotú autót vagy rendbetegye a régit. Az olvashatatlanná rohadt váz- és motorszámot eleve akkusavval, drótkefével és egyéb eszközökkel állította elő. Láttam én már olyat is, hogy hátsókerekes Ladában az állítólag szivárgó akku marta meg egyszerre a blokk másik oldalán beütött motorszámot és a 30 centivel hátrébb és nagyjából ennyivel magasabban, a vízelvezető vályúba ütött vázszámot. Az akku alatti tartókeret meg épen maradt, csak arra nem folyt rá a lé.

Szóval Okos Jóska megkapja kevéssé jó állapotú autójára az hatósági váz- és motorszámot, majd hazamegy és onnantól kezdve szabadon cserélgetheti a bódét és a motort, ahogy csak jólesik neki. Az AF-plakettet bármilyen motorra ráerőlködi, amiben előtte olvashatatlanná rohasztotta a számokat, a bódéra is rávarázsolja a hatósági számsort és jogsértések széles skáláját követi el igen rövid idő alatt.

2018. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
Ezt az AF-es mókolást alváz meg motorszámmal évtizedekkel ezelőtt megszüntették,pontosan a visszaélések miatt!
2018. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Így születnek a "benzinkúton hallottam" és a "tesco-parkolóban mondták" legendák....

És az NKH vizsgabázisán ezeket természetesen el is hiszik. ;)

2018. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!