Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson nem indul. Mi lehet a...

Krómgyűrű kérdése:

Simson nem indul. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Van egy Simsonom, amin a gyújtás jól be van állítva, a karburátor úszószint is jó, mégsem indul. Szikra van, első pár rúgásra röffen, majd se kép se hang. A gyertya benzines. A karbit már vagy 10x szétszedtem, kitakarítottam alaposan, úszószintet PONTOSAN beállítottam, súbertű felülről a 2. rovátkában, levegőcsavar 2,5-re kicsavarva. És folyton beköpi a gyertyát. A szivató jól működik. Érdekes, mert tavasszal melegen leállt, úszószintet beállítottam, és jó volt. Aztán nyáron generált kapott, karbi nem lett szétszedve, csak most, mielőtt ráraktam, előtte kitakarítottam. Kipufogó és levegőszűrő is tiszta. A karburátor 16N1-8 típusú. Tűszelep is normálisan zár és nyit. Fúvókához nem lett nyúlva.

2018. okt. 23. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Önts egy kicsi benzint a hengerbe, ha így se indul, akkor lehet tovább gondolkodni.
2018. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy röffen. Előgyújtás, megszakítóhézag, gyertyahézag is jó. Szikra szép kék színű. Tehát a gyújtás fix, hogy jó.
2018. okt. 23. 17:49
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is ezt csinálja hogy a kur va anyát
2018. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oldjuk meg közösen a problémát.
2018. okt. 23. 19:42
 5/8 anonim ***** válasza:
hát igen jó lenne nekem már ez miatt lassan egy éve csak áll
2018. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Uh, kemény ügy. Én szerintem egy komplett karburátort fogok venni, de még szerintem állítgatok rajta, és ha úgy sem jó, akkor veszek tűszelepet és úszót.
2018. okt. 23. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Szerintem Önnek már egyszer irtam választ erre a problémára!

Ha tényleg minden jól be van állítva és garantált, hogy a motor gyújtása tökéletes, akkor csak az lehet a gond, hogy a motor falsot szív.

Több száz Simsont javítottam, minden esetben a nehéz indítás okát vagy a hibás gyújtás, karburátor, vagy főtengely szimering hibály okozza, néha előfordul, hogy a karburátor szívócsonk tömitetlensége miatt fals levegő jut a hengerbe, ezért felborul a levegő keverék aránya, a motor nem indul!

M531 (S51) blokk esetén a blokk széthúzása nélkül cserélhető a főtengely szimering olcsón.

M53 (S50, Star stb.) blokk esetében nagy szivás van, mert szét kell húzni a blokkot és az kicsit nehezebb művelet.

Leírtak alapján, a motor szimeringes lehet, de csak akkor, ha a gyújtás és a karburátor biztosan jól van beállítva.

A motorról azt irta "folyton beköpi a gyartyát" tipikus jele annak, hogy olaj jut az égéstérbe a hajtóműből (váltó felöli oldalról)

Remélem tudtam segíteni!

2018. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt Utolsó!


Igen, valóban már kiírtam a kérdést. De sajnos még mindig fenn áll a probléma.


Hétvégén megnézem a motort. Gyújtást alaposan körbejárom, karburátort szintén. Légszűrőt is kimosom. Szimmeringeket cseréltem benne a nyáron. Azonban azt észrevettem már korábban is, hogy mintha ferdén lenne a vázban a blokk, vagy a doboz. Mert a karburátor szívótorokjánál nem csatlakozik rendesen a gumiharang és a légszűrőház. Próbltam a dobozon is állítani, és a két blokktartón is, de sikertelenül.


Ön mit javasol?

2018. okt. 25. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!