Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme így mélyládát...

Van értelme így mélyládát tenni a csomagtartóba?

Figyelt kérdés

Az autóban csak 2db hangszóró van, azok is a kalaptartóban.

Ha beteszek alájuk egy mélyládát nem fogja csak rontani a hangzást?

Hogy lenne érdemes javítani a hangcuccot, tenni 2 jó hangszórót és elfelejteni a mélyládát, vagy esetleg csak egy jó mélyládát hangszóró nélkül? Vagy nem bántja egymást a kettő akkor sem ha közel vannak?



2018. okt. 28. 17:42
1 2
 1/16 JulesTS ***** válasza:

Röviden: így nincs értelme.

Hosszabban:

A mélynyomó jó eséllyel ellene fog dolgozni. Meg amúgy sem a színpad mögött szeretnéd hallgatni a zenét...

Ha jót szeretnél, akkor a kalaptartóban kikötöd a hangszórókat. Elölre egy 165-ös komponens szett, az ajtót ki kell szigetelni, a csomagtartóba egy mélyláda, lehetőleg egy nagyobb érzékenységű és akkor elég egy négy csatornás erősítő (két csatorna az első szettnek, a másik kettő meg hídba kötve a mélyládának). Ez így 100...120eFt-ból már kijön, plusz beépítés, ha nem tudod magadnak megcsinálni.

2018. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam én is hogy a mélynyomó csak rontana ha ott vannak a hangfalak.

Erre sajnos nincs keretem, meg értelme sem lenne ezt beépíteni egy 18 éves Swiftbe.

Ha egy kicsit jobb hangzást szeretnék és jobb mély hangokat, egy minőségibb pár hangszóróval elérhetem ezt? Kalaptartóba, a mostaniak helyére, ajtókba se nagyon lehet szerelni..

2018. okt. 28. 23:11
 3/16 JulesTS ***** válasza:

Pedig pénz nélkül nem megy... ;)

A mélyládához érdemes a hangszórókat előre rakni. Elöl csak egy 100mm-es hangszóró fér a gyári helyre. Az meg kevés a mélyládához. A mélyládára 80..100Hz-ig érdemes engedni az aluláteresztő szűrőt, az első 100mm-es hangszóró nem fog olyan mélyre menni. Vagy "lyukas" lesz a frekvencia menet, vagy a mélyládának kell pótolnia a mélyközép sáv alját (egyik sem jó).

Egy normális 100mm-es koax, vagy egy 100mm-es komponens szett plusz erősítő mélyládával (esetleg aktív mélyláda), meg a hozzá való kabelezés kb. 40..50eFt-ból jönne ki. Akkor inkább vennék egy nagy érzékenységű nagy ovált a kalaptartóba, valami ilyesmit: Hertz X 690. Ugyan hátulról fog szólni, de némi mélyet fog adni és ár érték arányban talán ez a legjobb.

2018. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor inkább az utóbbi lesz, veszek 2 jobb minőségű hangszórót.

Milyen erősítőt érdemes venni hozzá, vagy kell egyáltalán? Bocsi de nem értek ehhez a témához.

A jelenlegi hangszóróknak amúgy van egy olyan baja, hogy ha feltekerem a hangot olyan 20-22 fölé eléggé recsegnek, főleg mély hangoknál, de ott nagyon. A hangszórókkal lehet a gond? Ha veszek 2 újat azzal nem lesz ilyen gond? Köszi

2018. okt. 29. 19:09
 5/16 JulesTS ***** válasza:
Milyen fejegységed van? A hangszínszabályzó mély része maxra van állítva? Loudness/xbass/egyéb mélykiemelés be van kapcsolva? Milyen hangszóród van? A hangszóró pereme milyen állapotban van?
2018. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fejegység: MEDION LIFE P62022 (MD 83223)

[link]


A hangszínszabályozót nem tudom hogyan kell állítani

Szerintem nincs semmi bekapcsolva, a bassuson lehet állítani de ha 0-án van akkor is recseg

Pontosan nem tudom milyen hangszóró holnap megnézem, régiek lehetnek nincs a legjobb állapotban a pereme

2018. okt. 29. 20:03
 7/16 JulesTS ***** válasza:
Ha el van porladva a pereme, akkor nem csodálom, hogy nincsenek mélyek és még recseg is. Ha már lesz normális hangszóró és az is recseg, akkor viszont érdemes a fejegység cseréjén is elgondolkodni, mert a beépített erősítője nem hozza az elvárt minimumot...
2018. okt. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a hangszórót:

[link]


És vennék külön egy erősítőt?

Még megkérdezhetem mi az a mélyközépsugárzó?

[link]

2018. okt. 30. 19:51
 9/16 JulesTS ***** válasza:

Ez csak hangszoronak latszik...

Hertz Uno-t, vagy Kicx STC-t nezz inkabb.

Addig nem erdemes erositot venni amig nincs normalis fejegyseged sem. Az Uno-t es az STC-t egy normalis fejegyseg is meg tidja hajtani.

A melykozep a komponens szett resze, kell hozza meg magas sugarzo es frevencia valto is. Melykozepet erdemes komponens szettben venni.

2018. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akkor jobb hangszórót és fejegységet lenne érdemes venni? Egy ilyen hangszóró is tud jó mély hangokat produkálni? Főleg ilyen zenéket hallgatok, és azt akarom hogy szépen szóljon a basszus.


Mélyládát meg akkor nem lenne értelme tenni a hangszórók alá semmiképp...?

2018. okt. 31. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!