Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tudja egy Yamaha azt...

Miért tudja egy Yamaha azt amit egy Tomos nem?

Figyelt kérdés
Van egy Tomos apn 4 esem (motorilag szinte ugyan az mint a simson 49ccm esek). Egyik ismerősömnek van egy 49 ccm es Yamahája és 6000 fordulaton 6. sebességben 120 kph al tud menni. Az én 49 ccm es Tomosom 5. ikben 80 kph val nem is képes 6000 fordulatra kipörögni, úgy mint a többi fokozatban. A kompresszió a friss dugattyús Tomosomnál jobb mint a Yamahánál, de nem tudom megérteni, hogy ugyan az az üzemanyag, ugyanakkora dugattyú (lehet a minőség más, de akkor is). Meg igaz, hogy a váltó sem ugyan az, de mind a kettő a motor erejét viszi át és akkor is (na jó ezt nem tudom érthetően elmagyarázni)... mi okozza azt a nagy különbséget? A válaszokat előre is köszönöm és jöhet hideg meleg :D

2018. okt. 29. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert egy Tomos és egy Yamaha nem összehasonlítható!


Oké, hogy mindkettő 50-es, de ég és föld a két motor karakterisztikája, a váltó, a gyújtás, a hangolás stb. Egy 6 sebességes váltó nem összehasonlítható egy 4 vagy 5 sebességessel. A fordulatot már nem is mondom, hogy ahol a Yamaha még egészségesen elpörög, ott a Tomos már jóval a plafont veri, ha képes egyáltalán addig elpörögni.


Pl egy simson soha nem képes olyan teljesítményre, mint egy hajdani olasz vagy japán motor, a fasorba sincs a nyugati motorokhoz képest.

2018. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előzőek szinte mindent elmondtak
2018. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőek szinte mindent elmondtak de 6000 ford és 120 km/o 1 50ccm motornál?xj 600 kb 5000ford 120km valahogy nem oké
2018. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, az nekem is megütötte a szemem, hogy 6000-es fordulat 6-ikba 120-al...de nem reagáltam rá, mert olyan nincs. Van 50-es ami megy 120-at, de az már 10ezer felett forog.
2018. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!