Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdőmotort ajánlotok?

Milyen kezdőmotort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Motor vásárlása előtt állok, és fogalmam sincs hogy milyen motort vegyek kezdőmotornak :)

Soha nem ültem még motoron, viszont megnéztem ezer meg egy videót a helyes motorozásról, szerintem át tudnám ezt fordítani a gyakorlati részére is.


50 -es kávédarálókat semmiképp sem akarok, és nincs fölös pénzem venni egy külön motort pluszban.

125 -től bármilyen motor jöhet, terepre/közútra használnám, de semmiképp se legyen gyorsulási/sport.

Példának: Yamaha DT 125, nagyon tetszik.



2018. okt. 30. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Yamaha DT 125 valóban jó kis motor, sok jót hallottam róla. Bár én inkább a régebbi léghűtésesek közül választanék, nekem jobban tetszenek azok.

Hmm..

Még ott vannak az MZ ETZ-k 125/150/250 köbcentiben, bár azok régiek és sokan fi*ázzák, de én azt mondom, hogy ez állapot függő. Láttam már nagyon leharcolt és felújított példányt is.

Gondolkodok, de mást nem tudok ilyen kis köbcentiben, Hirtelen ezek ugrottak be. Simson nem jöhet szóba, mint ahogy Aprilia RS125 sem és a Honda CBR125.

Én ilyen kis köbcentis gépeket (125-250) általában naked és sport kivitelt használnék, a terepezést meghagynám a 500-600-as túraenduróknak (pl Yamaha XT 660).

Milyen kategóriára van jogosítványod?

Mert ha van A2-re, akkor ajánlom a Suzuki GS500-asokat. Sokan dícsérik, kitűnő kezdőmotor, és belefér a kategóriába. Ugyanide a fent említett ETZ is. Régi, retró motorokkal hogy állsz?:) Onnan tudnék írni bőven vasakat.

2018. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mickbro ***** válasza:
Ha a DT tetszik, akkor azt kell venni. Én is jókat hallottam róla.
2018. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Retrókat nem igazán szeretem, vannak jó állapotú mz-k is nem annyira drágán, de valahogy nem jönnek be :/ Szeretem a korszerűbb motorokat, amire pl ha egy csaj ránéz nem hányja el magát :D (szállítanék lányokat is , szóval ez azért fontos xdd) Jogsim semmire nincs, tavasszal kezdeném el. (A2)Viszont tavaszig tudnánk gyakorolni, és akár a sajátomat is vihetném vizsgázni, ha olyan az állapota.
2018. okt. 30. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!