Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért parkolnak csomóan más...

Miért parkolnak csomóan más háza elé, nem a sajátjuk elé?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen autóm, nem tudok vezetni se. Édesapám mindig a saját házuk elé parkol, amikor nem áll be a garázsba. Az egyik szomszéddal meg van beszélve, hogy állhat az ablakuk alá, de az új szomszéd is mostmár eléjük parkol, múltkor épp a garázsajtót állta el, és édesapám nem tudott kiállni, elkésett a munkahelyéről.


A mi utcánkban is van egy család, 3 autójuk van, de egyikkel sem a saját házuk előtt parkolnak, nekik is a szomszéd megengedte, hogy parkoljanak eléjük.


Visszagondolva a nagyapám is mindig a szembeszonszéd elé parkolt, de őt már nem tudom megkérdezni, hogy miért, mert már nem él.


Tudom, hogy mindenki oda parkol, ahová akar, közterület, meg minden (kivéve ahol tilos, vagy garázs ajtó elé), de nem értem, hogy mire jó más elé parkolni? Miért nem jó a saját ház előtt?


Ez egy kertvárosi rész egyébként, nem tudom máshol hogy van ez.



2018. okt. 30. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Fingom nincs. Max nyári hőségben ha a szomszéd előtt van árnyék.
2018. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez max ott van ahol mint nálatok is valaki anno megengedte és azóta készpénznek veszik. Elénk egyszer próbáltak állni, akkor megmondtuk, hogy mégegyszer meg ne próbálja és azóta nem is áll senki ide. Pedig ez abszolút kertváros, tehát panel jó ha 2 tömb van a főútnál és annyi.
2018. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ez nálunk is népszokás.

A mi utcánk olyan, hogy az egyik oldalon családi házak vannak, a másikon pedig négy emeletes társasházak. A társasházak előtt parkoló, az ott lakók autóinak. Éppen most újították fel, aszfaltozták újra. Még csak azt se mondhatom, hogy ne lenne hely, de mégis valakinek majdnem mindig a mi kapunk elé kell parkolnia. Mindig más autó. Én pedig olyankor se ki, se be. Mehet a nyomozás, kaputelefonozás ismeretlenül a lakóknak, hogy kié az adott autó.

2018. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Még csak azt se mondhatom, hogy ne lenne hely, de mégis valakinek majdnem mindig a mi kapunk elé kell parkolnia."


Pont ezt nem értem én se, hogy van hely, de akkor is más elé kell állniuk?

2018. okt. 30. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Mi ezzel gondod?

Én is mindig oda parkolok, ahol van hely!

2018. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Kapu elé nem szabad állni, nem lehet akadályozni az ingetlanra be-kihajtást. Egyébként mindenki oda áll, ahova akar, mert az utca közterület. Szokásjog mint olyan, nem létezik. Attól hogy azon a helyen állt még a nagypapa is a Warszawával, még nem lesz a te helyed.

A burkoltan rongálásra utalással fenyegetőnek (meg ne próbáljon még egyszer odaállni...) üzenem, hogy csúnyán ráfázhat, elég csak egy 360 fokos kamera az autóba, és máris a rendőrségen találhatja magát rongálásért, garázdaságért. És az ilyen esetek helyreállításánál nem szokott vékonyan fogni a fényező ceruzája. De az is lehet, hogy a tulaj tetten éri, és ad egy pár hónapos munkát a fogtechnikusnak, traumatológusnak.

2018. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem köztereseket felhívjátok, nagy valószínűséggel el lehet vitetni a kapu elé parkolt autót. Mondjuk én csak simán leüvölteném a fejét és elküldeném a k.anyjába az ilyet. Ha nem ismeri a parkolásra vonatkozó szabáyokat, akkor tartson inkább öngyújtót a jogsija alá és járjon busszal.
2018. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!