Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz helyre tettem a váltót...

Rossz helyre tettem a váltót 2 másodpercre, és reszelő hangot hallatott, ez okoz bármi károsodást?

Figyelt kérdés
Bevallom kicsit elfáradtam a sok vezetés után, és a váltó meg ragadt a fokozatok között(nem vette be az 1 est rendesen) úgy próbáltam indulni az autóval, erre reszelő hangot adott ki a szerkezet.Ez mindössze 1-2 másodpercig állt fent, és azt szeretném meg tudni, hogy ez károsította az autót vagy ez még belefér?
2018. okt. 30. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom a váltó miként ragad meg a fokozatok között, pedig 39 éve vezetek. Magyaráznád?
2018. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen néha sajnos. Érezni a váltókaron a különbséget amúgy, amikor váltasz, hogy bevette, vagy nem vette be rendesen a fokozatot. Figyelj rá legközelebb, ha semmiképp nem veszi be nekem szokott segíteni hogy egy picikét megemelem a kuplungot, hogy már majdnem fogjon, és akkor beugrik sebességbe, de nyilván autója válogatja, hogy mi működik. Előbb utóbb beveszi, ha meg eljutsz egy olyan pontra hogy nem, akkor szerelő.
2018. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első: Persze, azért vagyok itt hogy neked magyarázzak : A jobb kezemet ráhelyeztem a váltókar nevű kar-ra.Ezt követően bal, azaz magam felé húztam, és előre toltam, hogy 1 azaz egyes fokozatba kerüljön az autó. Felengedtem a kuplungot, és adtam egy kis gázt, erre észrevettem, hogy egy helyben áll a gépjármű , és reszelő hangot ad ki.Ránéztem a váltókarra, és láttam (FIGYELJ MOST JÖN A LÉNYEG) , hogy se nem az egyes fokozatba van, se nem a kettes fokozatba, illetve nem is üresbe, hanem a kettő között megragadt. Remélem kielégítő volt a magyarázat. Lehet neked csak 100 év vezetés után lesz ilyen problémád....
2018. okt. 30. 20:29
 4/12 A kérdező kommentje:
minden viccet félretéve, (tehát az első "válaszolót") nem szokott megragadni, konkrétan most csinálta először, szóval én igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy okozott-e ez bármilyen nemű károsodást. Köszönöm a előre is !
2018. okt. 30. 20:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én nem bunkózni akartam, hanem segíteni.

# 1 vagyok.

2018. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor én kérek elnézést. Minden esetre elmagyaráztam, lehet cinikusan, de nem tudok visszamenni az időbe.
2018. okt. 30. 20:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy hogyan akartál segíteni, elmagyaráznád?
2018. okt. 30. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ennyitől.
2018. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem használt neki, de ha csak néha egyszer-kétszer fordul ilyen elő, semmi baja nem lesz, nyugi.
2018. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó acélból van, szerintem ennyit kibír.

Megkérdezem: a kuplungot jól kinyomtad, amikor betetted az 1-est? Ha esetleg nem, sebességváltáskor is szokott recsegni...

2018. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!