Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez az új divat, hogy a...

Mi ez az új divat, hogy a teherautók hátulján egy targonca csüng?

Figyelt kérdés
Egyre több teherautót látok az utakon, amiknek a hátulján ott lóg egy nagy targonca? Mire jó ez? Vagy most van valami akció, hogy minden új teherautó mellé, ajándékba adnak egy targoncát? Baromi hülyén néz ki, és nagyon irrotál valamiért. Folyton attól félek, hogy amikor mögé kerülök, leesik, és ráesik a kocsira, vagy elég esik az úttestre.

2018. okt. 31. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékba adják, hogyne. Csak ez az egy megoldás lehet.

Ugyanaz az indok, mint a gólyadarus vagy népiesen KCR-es teherautóknál: ha a teherautóra építjük azt az anyagmozgató gépet (legyen az akár daru, akár targonca), amivel rakodni lehet, akkor mindig kéznél van. Vagyis mikor árut terít a teherautó hajnalban a boltok között, nem kell megvárnia, míg a telephely legtávolabbi sarkában alvó targoncás odaér és lepakol, hanem ha a sofőrnek van rá jogosultsága, a gépre épített targoncával lerakja a raklapot és megy tovább. Illetve ha valahol ritkán pakolnak le raklapos árut, akkor nem kell egy alkalom miatt odaszállítani valahogy egy targoncát, majd visszavinni, hanem a teherautó önerőből megoldja - aztán lehet, hogy hetekig, hónapokig nem történik ilyen újra. Leesni meg nem fognak, elég jól ki van találva a rögzítésük.

2018. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Folyton attól félek, hogy amikor mögé kerülök, leesik, és ráesik a kocsira,"


Érdekes, hogy a kocsit félted elsősorban, nem saját magadat.

2018. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es. Köszi, így érthető. Az ajándékos mondatot csak viccnek szántam. Amúgy ez valami új dolog lehet, ugye? Most kezdtem el ilyen teherautókat látni, kb csak 1 éve. Előtte soha sehol.
2018. okt. 31. 22:54
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es! Persze hogy magamat féltem és nem a kocsit. Ha ráesik az autóra, vagy autópályán éppen elém, akkor először a kocsi törik össze, vele együtt meg én is.
2018. okt. 31. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem keress fel egy szakembert ha ez téged ennyire felzaklat...
2018. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég sokat jövök-megyek az országban, de még életemben nem láttam ilyet...
2018. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

7-es! Nem is Magyarországról van szó. Majd ott is lesz ilyen, úgy 10-15 év múlva.


Ezekről beszéltem:


[link]


[link]

2018. nov. 1. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon is rendszeresen találkozok ilyen teherautóval, legalább 8-10 éve, hogy az elsőt láttam.

Az önrakodó egyszerűbb, viszont az csak maga mellé tudja lepakolni az árut, a targoncánál nincsenek ilyen korlátok.

2018. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
9-es! Köszi! Magyarban soha nem láttam még ilyet.
2018. nov. 1. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!