Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibakódolvasó használata...

Hibakódolvasó használata autóvásárlásnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a mostani autóm, és a közeljövőben használt autót venni. Van egy szerelő barátom, akinek van univerzális hibakódolvasója.


Azt az eladó (magánszemély) megengedi, hogy rákössük az autót a gépre és átnézze? Nem lenne kicsit furcsa? Vagy ez nem olyan különleges, szoktak hibakódolvasóval autót vásárolni?

A szerelő azt mondta, hogy ha az eladó korrekt, akkor engedi hogy rákösse a gépre, ha viszont nem, akkor valamilyen rejtett hibája van az autónak, amit lehet hogy ő sem tudna úgy kiszűrni, csak ha megvettem, és szétkapja az autót.

Nekem kicsit idegen ez a módszer. Nektek ezzel kapcsolatban mi a véleményetek? Nem fognak hülyének nézni hogy ilyen kütyüvel megyünk oda?


2018. nov. 2. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem egyedi, és nem is ritka már mostanság.
2018. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha hozzám jönnél bármi ilyesmivel, elzavarnálak. Pontosabban azt mondanám, hogy ha komolyak a szándékaid, vigyük el állapotfelmérésre szervizbe - természetesen te állod a költséget. Ha tényleg komolyak a szándékaid, neked is megéri - és felém is megmutatod, hogy nem csak ingyen próbavezetést akarsz.

Nem azért zavarlak el, mert titkolnivaló van az autómon, hanem azért, mert az ördög tudja, mit akarsz rádugni - és ha valami ócska kínai szarral hazavágod a komplett elektronikát, akkor nagyon, nagyon morcos lennék. Nagyon.

2018. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Utoljára több mint 6 éve vettem használt autót. Megtekintéskor megkérdeztem az eladótól, hogy el lehet-e vinni egy általam kijelölt szervizbe az autót állapotfelmérésre. Nem tiltakozott. Másnap reggel a helyi márkaszervizben voltunk. A folyamat utolsó lépése volt a hibakód kiolvasás gyári típusspecifikus műszerrel. A tulaj is ott volt természetesen, nem tiltotta ezt meg. Fura is lett volna ha így tesz.

És ez évekkel ezelőtt volt. Manapság Kínából pár ezer forintér rendelsz hibakódolvasót, akár típusspecifikus gyári műszer koppintását. Nem olyan egzotikus, ritka dolog ez. Ha eladó lennék és nincs rejtegetni valóm, én is megengedném.

2018. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Manapság Kínából pár ezer forintér rendelsz hibakódolvasót"

"Ha eladó lennék és nincs rejtegetni valóm, én is megengedném."


És ha utána néhány felvillanás után elsötétül minden, és többé nem ad életjelet az autó, mit csinálsz? A Vevőjelölt azt mondja, bocs, szar az autód, nem kell. Te meg majd pislogsz, mint pocok a lisztben, se autó, se pénz.


A márkaszerviz rendben van, de komolyan megengednéd egy vadidegennek, hogy bármit rádugjon az autódra?

2018. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én megengedtem, ott álltam néztem én is...meglepődtem volna ha bármi hibát is kiírt volna. Én nem találtam ezt furcsának.

Persze közbe én is kerestem másik autót,volt amelyikből így olvastuk ki a hibát (nem igazán volt) és volt egy bmw amit márkaszevízbe vittünk totál átvizsgálásra

Azt mindenki engedte,hogy ott hibakód kiolvasás legyen,de volt 2 olyan aki azt nem engedte és azt se,hogy szervizbe átnézzék (minden bizonnyal nem véletlen)

2018. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. véleményével teljes mértékben egyetértek. Nem engedném, hogy bármit rádugjanak, pont a pár ezer forintos kínai sz*rok miatt, de szervízbe elvinném, mert nincs rejtegetnivalóm.
2018. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

"És ha utána néhány felvillanás után elsötétül minden, és többé nem ad életjelet az autó, mit csinálsz?"


Tudomásom szerint egy féle típusspecifikus klón készülék létezik az autómhoz, (leszámítva az ilyen bohóckodásokat amik kizárólag a motorvezérlőt olvassák). 8 éve használok ilyet, rajtam kívül pedig magyar és külföldi fórumokon felhasználók ezrei napi szinten. És egyetlen egy elsötétüléses esetről sincs tudomásom, sőt még csak nem is hallottam ilyenről.

Én csak a kérdésre válaszoltam a saját szemszögemből. Kár emiatt a másikat leoltani a pökhendi kioktató stílusodban. Akkor te nem engeded meg, én pedig biztosan nem vennék tőled autót. Ennyi.

De ezzel az erővel, ha ennyire paranoiás valaki, akkor gondolom kizárólag márkaszervizbe jár az illető idősebb autójával is. Ugye? Hiszen mi van ha a márkafüggetlen szervizben rádugják az univerzális kütyüt, elsötétül az autó és adják a jó pár százezer forintos javítási árajánlatot. Mert "azt mondja, bocs, szar az autód", de fél millióért megcsinálja. "Te meg majd pislogsz, mint pocok a lisztben", ugyebár.

2018. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

"Tudomásom szerint egy féle típusspecifikus klón készülék létezik az autómhoz, (leszámítva az ilyen bohóckodásokat amik kizárólag a motorvezérlőt olvassák"

Az nem bőven elég? Nem tök mindegy, milyen fossal vágják haza az autódat?


"8 éve használok ilyet, rajtam kívül pedig magyar és külföldi fórumokon felhasználók ezrei napi szinten."

De mi a garancia, hogy a vevőjelölt is olyat visz? Ha valami általad ismeretlen sosemlátott csing-wong elektro-wonder 2.1-et lobogtat a kezében, rá mered bízni a többmilliós autódat? Mert a kérdés nem az, hogy ismert készüléket rá mersz-e dugni az autódra.


"Én csak a kérdésre válaszoltam a saját szemszögemből."

Nem vagyok benne biztos, hogy helyesen értetted a kérdést.


"Kár emiatt a másikat leoltani a pökhendi kioktató stílusodban."

Megsértődni sem kell. Nincs semmi pökhendi a stílusomban, az pedig, hogy nem értek veled egyet, még talán nem büntetendő. Próbálom tusztázni, hogy jól értem-e, hogy hagynád, hogy bárki BÁRMIT rátoljon az autód elektromos rendszerére.


"De ezzel az erővel, ha ennyire paranoiás valaki, akkor gondolom kizárólag márkaszervizbe jár az illető idősebb autójával is. Ugye?"

Én speciel igen, mert megengedhetem magamnak, de nem kell, hogy márkaszervizbe menj azért, hogy ott jótálljanak az elvégzett munkáért - vagy az elkövetett hibákért. A szerviz nem fogja azt mondani, hogy bocs, elbsztuk, javíttasd meg ahol akarod.

2018. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"hagynád, hogy bárki BÁRMIT rátoljon az autód elektromos rendszerére."


Hagyni hagynám, csak értelme nem lesz, mert nem fog vele kommunikálni. Csak ezt valamiért képtelen vagy értelmezni.

2018. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem én, mert hülye azért nem vagyok. Ha egyértelműen fogalmazol, az egyértelmű. De amíg azt mondod, csak egyfajta olvasó létezik szerinted, addig nem teljesen világos, hogy mit akarsz mondani. Hacsak nem valami olyan spéci csatlakozód van, ami semmi másnak.
2018. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!