Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motor a szervízigényesebb?

Melyik motor a szervízigényesebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Motor vásárlás előtt állok, és érdeklődnék, hogy menyik motor a szervízigényesebb.

Honda CBR 125

Yamaha DT 125

Cagiva Elefant 125

Yamaha TDR 125


Tudom, írtam 4 üteműt és 2 ütemű motort is. Ezekről mindről nagyon jókat hallottam. Viszont!

Az lenne a kérdésem, ha valamelyik (2-4 ütemű) motor elromlik, melyiknek olcsóbb a javítása (kb valami irányárat mondhatnátok, hogy hogy számoljak)

Valamint melyik szervízigényesebb.



2018. nov. 5. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt típusok közül csak a Honda CBR 125-öt ismerem, az egy agyonüthetetlen technika, ha nincsenek elspórolva az olajcserék és a kötelező szervizek, akkor nagyon tartós. A többi motort nem ismerem, viszont volt 125-ös kétütemű motorom, egy Aprilia RS 125, amit nagyon szerettem az ereje és a menetteljesítménye miatt, ugyanakkor amikor tankolni kellett bele, akkor már nem annyira és azért probléma is több volt vele, mint a kis CBR-rel. A fenntartása tehát biztosan több egy kétüteműnek, a legjobb, ha kipróbálod mindegyiket, hogy össze tudd őket hasonlítani és aztán eldöntöd, hogy megéri-e neked az a plusz, amennyivel egy kétütemű többet nyújt a magasabb költségeket.
2018. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hol tudnék kipróbálni ilyesfajta motorokat. mellesleg jogsim még nics motorra szóval a kereskedés kilőve
2018. nov. 6. 00:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Kinézel egy szimpatikus eladó példányt, elmész megnézni és elviszed egy próbakörre, ami után megmondod az eladónak, hogy egyelőre még nem veszed meg, mert másik típusokat is szeretnél még kipróbálni, mielőtt döntesz. Ezért senki nem fog megharagudni.
2018. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Csatlakozz pl. az "élet a motoron" csoporthoz a f.bookon (20ezer tag) és kérj véleményeket ott. Szerintem inkább egyesével,de ez mindegy.

2. Keress magyar és külföldi motoralkatrész oldalakat és nézd meg a gyakoribb alkatrészek árait.

Fékbetét, gyertya, olaj és levegőszűrő, kuplung, fék és kuplungkar, lánc, lánckerék.

Szervizelni nagyjából ugyanúgy kell minden motort és ez nagyjából ugyanolyan költség évente: olaj és szűrők cseréje, fékolaj csere 2 évente. (ezeket te is megtudod csinálni otthon) Az összes többi kopó alkatrész. Akkor cseréled amikor szükséges.

2018. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!