Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 125ccm motrot lepapírozni...

Egy 125ccm motrot lepapírozni 50ccm-esre és úgy használni mennyire rizikós?

Figyelt kérdés
2018. nov. 5. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább annyira mintha rendszám nélkül használnád. Én nem játszok már ilyen kis gépekkel, de a mai napig észreveszem a különbségeket, hát akkor a közlekedésiek.
2018. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogy tudod lepapírozni 50-esre? Az 50-esnek semmilyen papírja nincs a 125-ösnek meg van minden.
2018. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elkapnak simán rádvarrnak egy közokirathamisitást is, a rendszámtábla hiánya és a (valószinűleg) jogsi nélküli vezetés mellé.
2018. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van olyan amivel nehezebb, van amivel könnyebb lebukni. Ha balesetet csinálsz vagy valami miatt elesel, hát akkor már készülhetsz hogy gyanakodni fognak. Ha meg bemérnek főúton 120 al, ahol 90 a határ, látják nincs rendszám tehát elvileg segédmotor ba de hogy megy ez 120 at mikor 40 a megengedett. Szóval rizikós, főleg hosszabb távon, vagy ha menőzöl valakinek ezzel az meg irigységből beköp a rendőrbácsinak, felfigyelnek rád. És még sorolhatnám. Ez egy hülyeség, ha 125 öt akarsz lerakod a jogsit arra vagy megvárod míg lerakhatod. Fiatalon meg nagyon szar lesz ha elkapnak. Nem tudom büntethető e ez börtönnel, szerintem a helyzettől függ, de perkálhatsz rendesen az biztos.
2018. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze meg lehet úgy csinálni hogy csak komolyabb ellenőrzéssel tudnak lebuktatni, ilyen egy mérőpad vagy hogy nevezik (amit inkább a robognál használnak de kitudja), vagy elküldhetik szervízbe ahol átvizsgálják szakszerűen. Hallottam kipufogóhoz tartott valami mérő izéről ami kimutatja a lóerőt.
2018. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Papírozni nem lehet, legfeljebb lebukásig használni, de lebukáskor csalás, jogosítvány nélküli vezetés, érvénytelen kötelező biztositás a kiinduló állapot, amit lehet tovább cifrázni, pl baleset esetén a teljes kárrendezést rád háríthatják.

Arra senki nem tud válaszolni, hogy mennyi esélyed van elkerülni a lebukást, megfoghatnak az első utadon, de lehet sokáig megúszod - jó dolog állandóan idegeskedni, vagy nem érdekel?

Nem minden rendőr hülye, van olyan, aki nem ismeri a motorokat, és egy burkolt motorblokkos robogóról nem tudja, hogy a burkolat alatt 125-ös blokk van, de másik már lehet a motor hangja miatt megállít, vagy elég csak a látvány (egy 50-es blokk és egy 125-ös közötti különbség sokszor egyértelműen felismerhető).

2018. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
0%
Okozz egy balesetet...lehetőleg halálosat...lehetőleg jo nagy anyagi kárral......akkor majd megtudod mennyire rizikós....
2018. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki MOTROT ír az egy sutyó gyerek csak.

Írasd át először a te papírod csajnak és a rendőrök is elfogják nézni a hamisítást.

2018. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felénk nem foglalkoznak a rendőrök ilyennel, túl sok papírmunka nekik.

Sisakkal normálisan kell közlekedni azt kész, mint ahogy több ezer magyar ezt teszi.

Ne legyenek rajta 125 feliratok.

Idén nyáron a 125 crossal (41 Le) se állítottak meg, pedig közúton lakott területen mentem vele. 3.ba alapjárat közel elgurultam mellettük.

(én nem használtam 125/50-es motort, nekem gyengék)

Kb 40000 ft egy különbözeti vizsga B-hez

2018. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!