Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 1994 injektor...

Suzuki swift 1.3 1994 injektor hiba vagy lambdaszonda hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan tünetek vannak, hogy hidegen indul, ha lefullad vagy leállítod, de azonnal visszaindítod akkor beindul, de ha 5-10 percig leállítod akkor nem indul el, csak tekeri az önindító és nem kapja el. Betolásra, vagy behúzásra azonnal indul.

A kocsi szépen megy azzal nincs probléma. Mikor hidegen indítjuk, olyan mintha nem menne az összes henger, pedig de és puffogtató hangot ad, míg nem adung nagy gázt és gyorsulunk vele akkor beáll rendesen az alapjárat és megy rendesen.

Tudni kell, hogy van egy olyan hiba a kocsin, hogy a kipufogó cserére szorul mert elvan törve a katalizátor előtt és felvan hasadva az öntvénytől leérkező kanyarodó szakasz. Nem tudom, hogy a lambdaszonda befolyásol-e valamit. Nekem azt a tippet adták, hogy injektor elsősorban. Ilyenkor az injektornak a feje/érzékelője hibásodik meg amit lehet cserélni, vagy az egész test?



2018. nov. 9. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
először csináltasd meg a kipufogót! A szerelő is ezt mondja majd. lehet gyertya vagy trafó is
2018. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem is volt ilyen problémám: injektorhiba okozta
2018. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

A hiba fenn áll. Olyan tünetek vannak (még, újak), hogy melegen nem indul. És már betolásra és behúzásra sem indul. Viszont a nem indulástól számítva 5-10-15 percen belül elindul. Ha egy bizonyos fok alá esik akkor azonnal elindul.

A hajszárítóhoz hasonlítanám. Ha túlmelegszik akkor utána nem működik csak ha lehűlt egy bizonyos pont alá.

De nem mindig csinálja ezt. Meleg motorral is elindul. De mikor jelentkezik akkor ezek a tünetek vannak.

Ezeket a tippeket adták még:A/C pumpa (üzemanyag pumpa), hőfok érzékelő (most lett cserélve), lehet hogy selejt?.

Kb ennyi.

2018. dec. 5. 12:57
 4/5 A kérdező kommentje:
UI:olyan mintha letiltana. Volt olyan hogy elindult volna adtam is gázt és hirtelen leállt és csak forgatta.
2018. dec. 5. 13:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Elég régóta írtam ki a kérdést.

Megoldódott. Ki lett cserélve a kipufogó rendszer és a lambdaszonda. Elvolt teljesen kormolódva a lambdaszonda.


A tank is kilett cserélve. Ott a fémcsövek, gumi csövekkel lettek helyettesítve és elvoltak nyomva teljesen. Az új tankal amin eredeti fémcsövek vannak már rendesen működik.


Összessítve ez a kettő dolog megjavítása után ez a probléma megszűnt. Injector jól működik.

2019. márc. 31. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!