Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az F1 pilóták, WRC versenyzők...

Az F1 pilóták, WRC versenyzők stb. hogy nem törnek soha autót a közúton?

Figyelt kérdés
Annyi híres focistáról lehet olvasni a lapokban, neten, hogy összetörte a sportkocsiját, szinte heti szinten. Pedig úgy gondolom közülük sem mindenki kezdő sofőr már, valamint mindenki azt mondja, hogy a közút nem versenypálya akkor elméletileg egyenlő feltételekkel indul egy pilóta is meg egy focista is. Mégis inkább a focisták tesznek tönkre több autót, nem a versenyzők. Hamiltonról hallottam néhány éve, hogy megrongált egy kocsit mert fáradtan vezetett, de akkor sem olyan gyakori mint a focisták körében.

2018. nov. 10. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Tegyél össze egy focistát egy f1 versenyzővel..
2018. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
A forma1esek meg jobban fociznak igaz?
2018. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudnak vezetni.

Bővebben: én sem tegnap kezdtem. 18 éve vezetek, van mögöttem pár százezer km. És lekopogom, még koccanásom se volt. Van rutinom, de ettől még messze nem vagyok autóversenyzői szinten. Egy átlagsofőrnek elsőre nem egyszerű egy rántópadon összeszedni az autót. Be lehet gyakorolni persze a pályán, de ehhez sokszor végig kell menni. Pedig pontosan tudod mikor mi fog történni. Közúton ezt nem nagyon tudod gyakorolni. Egy autóversenyzőnek viszont ez semmi, ujjgyakorlat.

2018. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem fociznak jobban, de a focisták sem jobbak egy versenypályán.

Mindenki a maga sportágában jó, a közút viszont más. Ott MINDENKI azt mondja, hogy nem számít, hogy ki-mi mert szabályok vannak és mindenki aszerint közlekedik.

Ezzel nem értek egyet, és ezért mondom, hogy ha valóban így lenne, hogy a versenyzők ugyanolyan közlekedők mint bárki más, akkor ők miért nem törik össze soha a kocsijukat.

2018. nov. 10. 12:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Osztom a véleményedet, hármas válaszoló.
2018. nov. 10. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. A focisták nagy része, mint az átlag autósok nagy része, nincs azon a szinten, hogy megfogjon egy autót nagy sebességnél ha gáz van. De egy versenyző vagy egy olyan ember, akit képeznek rá, megtudja csinálni. Én például autóbuszvezetőként voltak IK-280-al Hungaroringen csúszópályán. Éppen ezért, megtudok egy bizonyos sebességig fogni egy autót, mert tudom, hogy viselkedik. Ugyanez egy versenyzőnél. Tudják már, hogy egy 250-el menő jármű mit tud. Egy focista nem tudja, ő csak élvezi, hogy tud menni 250-el de nem tud semmit. Ugyanez az autópályán felboruló okosokkal is. Azt tudja, hogy megy 200-at a kocsija, de azt már nem tudja, hogyha egy kicsit megbillen mit tegyen.
2018. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És a reakcióidejük is sokkal gyorsabb a pilótáknak, mint a focistáknak. Lehet, így elkerülnek olyan balesetet amit az "átlag ember" focista nem tud elkerülni.
2018. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több ok is lehet.


Egyrészt a mai F1 pilóták alapvetően intelligensnek mondható emberek. Főleg, hogy ismerniük kell az autó mozgását, működését, mérnökökkel kell együtt dolgozni, stb. Másrészt jó reflexekkel rendelkeznek, mondhatni vérükben a vezetés. Plusz szerintem a versenyzők nagy része "kiéli" magát a pályákon, nem az utakon fognak randalírozni meg vagánykodni.


Vagy egyszer Michelisz Norbi nyilatkozta, hogy a szerződése egy csomó dologtól eltiltja, veszélyes sportok, egyebektől. Gondolom a féktelen száguldozástól is, tekintve hogy nem kis imázs rombolás a csapatnak, szponzoroknak, ha éppen az ő pilótájuk töri össze a szponzor autót.


Vagy csak gyerek koruk óta folyamatosan vezetnek, az sem utolsó szempont.


Ezzel szemben a focisták egy jelentős része inkább csak újgazdag hülye gyerek, aki megveszi a nagy teljesítményű autót, aztán rögtön azt hiszi, tudja is vezetni.

2018. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Kérdező!

Nyolcaska részletesen leírta a választ.

A legfontosabb gondolatot az utolsó bekezdésben olvashatod ;)

2018. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól eltekintve, hogy valószínűleg jobban " érzik " a kocsi viselkedését, az sem mellékes, hogy valszeg van annyi önuralmuk, hogy bizony nem száguldoznak, meg őrültködnek, sőt, még a versenypályán is kell, máskülönben nagyon hamar a pályán kívül találná magát, kérdés milyen állapotban.
2018. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!