Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba szerelhető motort...

Autóba szerelhető motort előmelegítő készulék? Vélemények?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha jó az autód, akkor teljesen felesleges.

Ha meg nem indul hidegben, akkor inkább a javítására költsd el azt a pénzt.

2018. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyenem!

:-)

120-as skodám motorjának oldalát télen le szoktam önteni langyos vizzel.

A 20W-40-es olaj miatt volt rá szükség.


A mai turbós motorokat csak hajtva lehet igazán bemelegíteni.

2018. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 esetben van értelme:


- Ha valaki nagyon hideg helyen lakik, mert a motort lehet védeni azzal, ha elő van melegítve legalább pozitív hőmérsékletre

- Ha valaki nagyon utálja a hideget és nem akar várni a fűtésre

2018. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előmelegíti a motort és ez csak jót tesz neki meg neked is hamarabb lesz fűtésed.
2018. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kiegészítő/rásegítő/pótfűtés nem is tudom,hogy hívják ami nekünk van benne. 1km-t mentem vele,majd mindenre gondoltam csak jóra nem,miután leállítottam az autót kiszálltam aztán valami csak zúg meg füstöl is. Gyárilag benne van és ha jól rémlik talán 5 fok alatt automatikusan bekapcsol. Amúgy meg mire nagy hidegekbe anélkül mire abba a nagy családi egyterűbe az üzemi hőfokot elérné a víz...de állítólag átalakítható állófűtésé a legtöbb ilyen és most azon gondolkodunk a távkapcsolós megoldásába. Én minden ilyet jó dolognak tartok és ha van pénzed arra,hogy előmelegítőt stb a kocsiba szereltess akkor hajrá!
2018. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem olyan van, amit az olajteknőre kell kívülről rácsavarozni. Csupán 250W-os, ezért én időzítőre tettem és indulás előtt 2 órát megy.

Hatására a motorolaj hőfoka 30-40°C-ra melegszik, a motor indítása ugyanolyan "pöccröff" azonnali, mint ez üzemmeleg motoré. Az én blokkom (VW CAYC) hirhedten nem szereti a hidegindítást, 10 fok alatt már akár 2 másodperc az indítózás, fagypont alatt meg "henyerenyenyere", mintha le lenne merülva az akksi. Igaz ilyenkor is indul, de előmelegítve -10..-20°C-ban is "pöccröff".


Eddig teremgarázsban parkoltam, idén viszont kertesházba költöztünk, ahol egyenlőre csak csillaggarázs van.

Legnagyobb megelepetésemre az ideő ősszi jeges-deres reggeleken (még csak néhány volt) az első szélvédőn csupán páralecsapódás jelenntkezett, míg az oldalsók és hátsó be volt fagyva. Biztos nem vagyok benne, de a motorelőmelegítőnek tulajdonítom, hogy az első szélvédő nem fagyott be. Szerintem adott annyi hőt, hogy a motorháztetőn kiáramlő "meleg" levegő nem hagyta megfagyni az első sélvédőn a vizet.


És hogy ne csak a motornak legyen jó, hanem az utasoknak is, így beszereztem egy utastér előfűtő ventillátort is. Még szállítás alatt van, így arról nyilatkozni nem tudok, ne nagy reményeim vannak.

2018. nov. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
DEFA (német cég) gyárt típusspecifikus előmelegítőket, nagyon profi cucc.
2018. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyém Calix, az meg svéd.
2018. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém pedig pöccre indul.
2018. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

No ma reggelre befagyott az első szélvédő is, hiába volt bekapcsolva az előmelegítő.

A motorolaj viszont 2 km után már 50 fokos volt.

2018. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!