Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 főtengely megakasztás?

BRG Games kérdése:

Simson s51 főtengely megakasztás?

Figyelt kérdés
Megírnátok ti hogy szoktátok? Nincs megakasztóm így ez kiesett. Vagy honnan tudnék venni megakasztót?

2018. nov. 15. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kivettem a gyártyát, majd elkezdtem alsó holtpontnál telenyomni a hengert bálamadzaggal. Utána ahogy forgatod a motort, egyszer csak nem tudja jobban összenyomni a madzagot és megakad. Ez nagyon paraszt módszer

Másik, hogy egy használt kuplungkosárból kivágtam egy szeletet, kifúrtam, rácsavaroztam egy laposvasra, majd a laposvasat is kifúrtam, hogy a dakni csavarjaival rögzíteni lehessen. Így a főtengely fogaskerekénél megfogja a motort.

Ez már egy kultúráltabb megoldás.

Itt még le is írják hogy csináld: [link]

2018. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*gyertyát
2018. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minek kell "megakasztani"?
2018. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt utolsó válaszadó!

Minden motornál célszerű a kuplung leszerelését és a főtengely csavarjának oldását és rögzítését a főtengely rögzített állapotában megtenni, mert károsodhat a főtengely!

Megfelelő nyomatékkal meghúzni a rögzítőcsavart!

Kicsit fapados megoldás a csavarhúzó a főtengely kis fogaskerék és a kuplungkosár fogaskereke közé, nem megengedett módszer, bár sokan csinálják!

Célszerszámot kell legyártani a szakszerű javítás érdekében!!!

2018. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt a bálamadzagos verziót még nem hallottam, mivel a henger furva lesz a dugattyu meg cserelve igy sokat nem veszithetek vele :) köszönöm a válaszokat! :)
2018. nov. 17. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!