Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap elmerjek indulni nyári...

Holnap elmerjek indulni nyári gumival?

Figyelt kérdés

Fél éves hankook gumikról van szó, tapadása nedves úton A besorolású.

3-8 fok között várható, száraz idő.

Úgy tudom 7 fok alatt ajánlott a téli gumira váltás.

3 foknál mekkora a kockázat a hivatalos álláspont szerint? Indulás előtt hívjam a papot?



2018. nov. 16. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A 7 fok azert van mert kellett egy pontot meghatarozni az egyszeru embereknek is.
2018. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Annyi,hogy ne száguldozz és számolj a picikét több fékúttal
2018. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Azért a nyári gumi sem olyan, hogy 6°C van, és akkor már az első fáktávon lehetetlen megállni. Az autósok nagy része valószinűleg észre sem veszi, hogy pár métert nőtt a féktávja mondjuk mínusz 10 fokban a plusz 10-hez képest (akár száraz vs száraz úton). Mondanám, hogy vezess óvatosan, óvatosabban, de ez olyan, hogy náron 40 fokban ugyanúgy figyelni kell, mint télen mínusz 10-ben. Gumitól függetlenül.
2018. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Tapasztalataim szerint még -10 fokban is jobb a nyári gumi, mint a téli, feltéve, hogy száraz az aszfalt. Aggodalomra semmi ok. Amúgy gondolom kicsit ironikus is a kérdés :)
2018. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán. Szép napos idő várható.

Idén február 20-án vettem át az autómat. Egész télen nem volt addig hó, természetesen kivétel ez alól az a pár napos időszak. Az autót gyárilag nyári gumival adták. Télire nem szerettem volna 18"-os gumikat. Több milliós kiadás után pedig nem szerettem volna még rögtön 400-450eFt-os kiadást a téli szettre felnistől. (Bőven elég volt ezt az összeget mostanra összegyűjteni.) Az autót viszont el kellett hozni. Hozzáteszem a lakóhelyemtől 200km-re lévő szalonban vettem a kocsit. Kicsit lassabb tempóval, nagyobb féktávolságot hagyva simán hazahoztam a folyamatosan takarított autópályán. Még a legkisebb megcsúszást sem tapasztaltam. Nem követendő példaként írom ezt, senkit nem buzdítok arra hogy üzemszerűen nyári gumival járjon télen, csupán én is azt akarom mondani, hogy ez a 7 fok nem szent írás. Száraz, napos időben, 7-8 fokos levegőnél a friss jó minőségű nyári gumid 98-99%-ban tudja azt, mintha már téli lenne fönt ugyan ilyen körülmények között. Azaz én simán elindulnék.

2018. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Hadd ne guglizzak telefonon. Tavalyi teszt, totalcar nokian. Ennyi eleg keresesnek meglesz a teszt.

Ilyen idoben a teli egy hulladek. De nemcsak 7 fok alatt hanem addig mig nincs fagy meg ho a nyari jobb. Csak ott a nyari hirtelen nagyon rossz lesz.


Ott a teszt meregetve, de szerintem aki szereltetett at gumit az autojan az tudja ezt teszt nelkul is.

2018. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!