Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom ellenőrizni, hogy...

Hogy tudom ellenőrizni, hogy ténylegesen cseréltek e olajat?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy használtautót nemsok kilóméterrel egy autószalonból. Elméletileg mielőtt elhoztam volna, kicserélték az olajat benne, ami a szerviszkönyvben le is pecsételtek és kitöltöttek.

A szerelőkkel nagyon szkeptikus vagyok, volt már 1-2 tapasztalatom párral, de gondolom nem vagyok egyedül.

A lényeg, hogy most jönnek a hidegek és amikor beindítom melegíteni a motort, lehet hallani, hogy egy kicsit klattyog, mint egy dieselmotor. Megnéztem a motorolajat, nagyjából van színe, nem túl sötét de ez édeskevés információ.


Egy szíjas 2.0 tsi motorról van szó 23000km-el



2018. nov. 17. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem volt cserélve akkor már 8-10 ezer km után korom fekete az olaj.
2018. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy. Az a biztos, ha lecseréled.
2018. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.

Az olaj színe sötét barnás kissé bordós színű, de nem teljesen koromfekete.

2018. nov. 17. 18:48
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
A szűrőt nehéz úgy kivenni, hogy kicsi ne menjen mellé. Esetleg ott nézz körül, hátha van törölgetés nyom.
2018. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg minden használtautó frissen szervizelt, most költöttek rá sok-sok tíz- vagy százezret. Ennek ellenére még mindig létezik az a kategória, hogy "eladom mán, mielőtt sokan kén' kőteni rája".

Ne foglalkozz vele, hogy mit hazudott össze az eladó, vásárlás után el kell végezni rajta egy időszakos szervizt, akkor leszel nyugodt.

2018. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem sőtét akkor biztos hogy volt cserélve.
2018. nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kicsit később küldök egy képet, de szerintem jobb, ha egy megbízható normális szerelővel kicseréltetem "mégegyszer".


Jobb most rákölteni egy kis plusz pénzt, mint hogy később rosszabb esetben besül a motor és aztán vakarózni.

2018. nov. 18. 09:51
 8/12 A kérdező kommentje:

Lefényképeztem az olajat, hátha ki lehet belőle nézni valamit, aki jobban ért hozzá. Azóta hajtottam bele kb 2000km-t, de szerintem ezt mindenféleképpen cserélni kell.


[link]

2018. nov. 18. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom nem régen volt cserélve. Biztos hogy még jó ez 10 ezer km-ig.

Az én motoromban 120000 van, de ha kicserélem , már másnap tiszta fekete az olaj, olyan mintha nem lett volna ki cserélve. Pedig egy grammot nem eszik meg olyan jó a motor.

De ha te nem bizol benne, akkor cseréld le.

2018. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A negyedik válaszoló szerint nézzem meg az olajszűrőt.



Hát megnéztem, de szerintem még ez az eredeti, ami rajta van. Szerintem holnap elviszem és azonnal lecseréltetem az olajat. Nagyon nem kóser, hogy majdnem olyan a hangja hidegen, mint a dízel motornak.

2018. nov. 18. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!