Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szervizkönyves autónál...

A szervizkönyves autónál addig ér valamit a szerviz könyv amíg mindent szervizben csináltatok rajta?

Figyelt kérdés
Értem itt az olaj cserét,van egy full szervizkönyvesek vásárolt autóm, és tényleg szuper tehát szervizt nem látott mióta nálam van ..de ha az olaj cserét nem ott csinálják akkor bukta a könyv?

2018. nov. 18. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Az a könyv alapvetően nem ér semmit. Simán hamisítják a beírást és a pecsétet is. Épp használt autót nézek, mindenki a képembe tolja a szervizkönyvet, főleg külföldről behozott autóknál. De bele sem nézek mert felesleges. Az enyémnek is megvan a szervízkönyve, egyetlen pecsételt beírás van benne de akkor még nem én voltam a tulaj, úgyhogy ez nekem nem mond semmit.
2018. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

kérdésre válaszolva: jobb helyeken a szervizkönyvet addig vezetik(bárhol is) amíg odaadod, hogy írják be, mit csináltak, javítottak a járművön...akár húsz éven át..attól szervizkönyv, hogy mindenki mindent beír.


nekem hét évig nem volt, de eladáskor írtak egyet...

2018. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én megvettem az autómat, 170 ezerig volt vezetve.

Most 280 van benne, igazából maszek szerelőm csinálja, miért?

Mert ~15 éve hozzá viszek mindent, a többi műhelyt megszégyenítő áron, és minőségben dolgozik.

Az előző autómat 6 évig hordtam hozzá, olyan 100 ezret tettem bele, szervízkönyvön túl.

Aki eljött és megnézte, annak az alkatrész számlákat megmutattam, és az állapotát az autónak.

A számla sokat nem ér magában, viszont az autó elmondta helyettem is.


A szervízkönyv parasztvakítás, egy ~10-15 éves autónál már általában, jó dolog, de vagy hamis, vagy nem feltétlen tükrözi az autó állapotát.

Anyukáknak, hétvégi sofőröknek, és időseknek oké, akik nem állapotra, hanem papírra és km órában lévő számra vesznek autót.

2018. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztaltabb szemmel látszik, hogy melyik hiteles szervízkönyv, és melyik utólagos.

De a tuti az, amikor a számlák is megvannak. Nem tudom miért nem jön be divatba, hogy az emberek a számlákat is megtartsák. Nekem az egyik autóm 10 éve márkaszervízbe jár, minden apró számla megvan hozzá. Remélem, ez komoly értéknövelő lehet.

2018. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!