Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Epilepsziasok kaphatnak jogsit?

Epilepsziasok kaphatnak jogsit?

Figyelt kérdés

8 eve vagyok beteg

Abbol kb 5 szor volt rohamom ( az én hibám miatt, akkoriban sokat ittam ) de mar masfel éve nincs semmi . Dolgozok két éve konnyu fizikai munkat , mindennap , hetvegen is . Van hogy hulla faradtan le nyomok 12 orat , aztan megyek futni , stb . Szedem az orvossagot , jarok EEG -re , es mindig jo eredményt mutat . Tehat , van epilepsziam , de akkor van rohamom ha nagyon elengedem magam , es sokat iszok . De ha iszok is , csak sort , semmi mast , attol pedig nincs semmi bajom , meg masnapos se vagyok . Most jutott az az eszembe hogy szeretnek jogsit , tudok is vezetni , vezettem mar többször varosban , volt hogy meg ilyedtem mikor tanultam tolatni , es majdnem be estünk az árokba , de akkor se lett semmi bajom ..... ha sikerulne is megkapni a jogsit , csak is kipihenfem ülnek Volán mögé hogy ne okozzak balesetet . Szerintem ha jo az eredmény , akkor az orvosom bele egyezne . Hallottam olyanról , hogy az ilyen betegeknek vizsgálják a reflexét feladatokkal . En abba is benne lennek , nem erzem magam betegnek , mar .... 1 evig küzdöttem a panik betegséggel , a betegsegem miatt , de tul vagyok rajta , mindenfele nyugtato , meg pszichiáter nelkul is .



2018. nov. 21. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Elvileg igen, volt is pár éve egy baleset amikor egy férfi rohamot kapott és belehajtott a villamosmegállóban várakozók közé. Ha jól emlékszem hárman haltak meg. Neki is volt jogsija.
2018. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

En nagyon óvatos vagyok

És

Tudom mikor lesz rohamom

Mert eddig mindig volt előjele pl sok kézrangás egy nap alatt . Ha ugy ereztem baj lesz , nem mentem sehova , csak pohentem , a vezetéssel pedig pont igy lenne , csak kipihenten mennek valahova .... mert feltem a kis tyúk szaros életem én is . 😂😂😂

2018. nov. 21. 15:45
 3/14 anonim válasza:
100%

Neked is lehet, ha a legutóbbi rohamod óta 2 év tünetmentes időszak eltelt.

Én is erre vártam már 4 éve, de kétszer újra előfordult kis roham. Viszont 16 augban volt utoljára roham, ezért engedett újra vezetni a neurológusom, hisz jól be van állítva a gyógyszerem, plusz nincsenek mellékhatások.

Azonnal jelentkeztem is, mert az utóbbi 4 évben mindennap gondoltam a jogsira. Sok sikert neked is (sorstársam) 25/F

2018. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen .

Oda figyelek magamra. Es alig varom mar a jogsit . Minden álmom , hogy vegre hivatalosan vezessek .... a roham tol meg mindig nagyon felek , de csak rajtam múlik az egesz , ha nem idézem elo a hulyeseggemmel akkor nincs probléma . Mar csak azt a fránya bagot kene letenni . 😖😖😖

2018. nov. 22. 12:05
 5/14 anonim válasza:

Azt is hagyd a csudába, mert ha azt hiányolja a szervezeted, akkor könnyebben stresszelhetsz.

Hajrá!

2018. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
Én gyógyult epilepsziás beteg vagyok. A második rohamomnal a sürgősségin, ahova bevittek, volt egy kamionsofor. Ismert epilepsziás beteg volt, nem szedte a gyógyszereit és nemzetközizett. És rohama lett az autópálya kellős közepén. Atszakitva a szalagkorlatot, de szerencsére rajta kívül senki nem sérült meg. És hány ilyen felelőtlen ember van az utakon. Én pont l.szarnam,ha téged érne valami az úton, ha már ilyen hülye vagy, hogy ilyen betegséggel vezetsz, de mások életét és testi epseget veszélyeztetni... Szerintem ez büntető jogi kategória. Amúgy nyugi, nem fogják megadni a jogsit, ha kiderul, hogy mi a betegséged! Azt mondod, érzed ha rohamod lesz. Én is ezt hittem, aztán mégsem éreztem. Persze tudom, te kivétel nélkül mindig megérzed, persze. Csak egyszer ne érezd meg és okozz olyan balesetet, ahol ne adja Isten valaki meghal. Megéri? Szerintem nem!
2018. dec. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

13/1992. (VI. 26.) NM rendelet részletesen leírja.


[link]


Röviden: akár csak gyógyszerrel tünetmentes betegség esetén is kaphatsz B kategóriás jogosítványt.


Gyógyult epivel meg akár kamionozhatsz is.

(buszt, taxit nem biztos, hogy vezethetsz)

2019. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

En szedem a gyógyszert állandóan

Es ugyis meg szerzem a jogsit nyaron

Nem erdekel ki mit gondol

Nemsokara ket eve hogy nem volt , es nem is lesz 🤗(bízom benne)

2019. jan. 24. 02:02
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi, bármikor lehet újra rohamod.


Én már csak tudom, engem is gyógyultnak hittek, mégis visszaestem.

F

2019. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megszerezted a jogosítványt? Hogy van az egészséged?


Mit mondott az orvosod?

2019. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!