Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az üzemanyagpumpa hibája...

Az üzemanyagpumpa hibája okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés

Előfordult már néhány alkalommal, hogy a közlekedés során egyszerűen az autóm mintha nem kapott volna benzint 1-2 mp-re, ugyanis tövig nyomott gázra sem reagált semmit, majd az 1-2 mp letelte után indult csak meg.


Ma viszont egy komolyabb eset volt, kb 80-al mentem "hegynek" fel és egyszerűen az autó nem reagált a gázadásra. Gondoltam visszateszem 5-ből 3-ba, hátha, de továbbra is olyan volt, mintha mondjuk üres lenne a tank, és nem jutna emiatt üzemanyag. Csakhogy a tankom tele volt. Az emelkedő tetejéhez érve szerencsére visszajött az üzemanyag ellátás, és azóta nem is produkált ilyet (kb 4 hasonló emelkedőre hajtottam fel gond nélkül).


Lehetséges, hogy az üzemanyagpumpa kezdi megadni magát?

Eleve amikor ráadom a gyújtást, nem 3-4 mp-ig kerreg, hanem van hogy 1 percig, nekem már ez gyanús volt, de eddig nem produkált ilyeneket.


1.6-os szívó benzines Opel motorról van szó, 2011.


2018. nov. 26. 12:01
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
Elöször inkabb olvastasd ki a hibakodot!
2018. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor így nem reagál semmit, ilyenkor gázadásra mit csinál? Rángat? Meleg vagy inkább hideg motornál van ez?
2018. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Meleg és hideg motornál egyaránt előfordult.

Most legutóbb ez a durva kimaradás meleg motornál volt.


Nem rángat, egyszerűen annyi, mintha levenném a gázról a lábam. Hibalámpa nem világít, de rá fogok nézni, hogy generálódott-e valami hibakód.


Néhány hónapja, amikor szinte üres volt a tank (kb 6-8 liter volt benne), akkor volt egy ilyen, hogy kb 5 másodpercekre "elszállt" egymás után többször is, de aztán tankolás után rendbe jött. Azóta figyelek rá, hogy legalább félig mindig legyen a tank.

2018. nov. 26. 15:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem és hibakódot sem dobott.
2018. nov. 28. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:

A benzinpumpa vagy hirtelen hal meg (amikor üres tankkal fél órát indítóznak és "leég" a tekercse) vagy általában lassan fokozatosan elgyengül és csak azt érzed nem olyan fickós az autó.

Ilyen néha megáll tüneteket nem láttam még, bár semmi nem lehetetlen.


Ha benzin ellátás probléma (ami a tünetek alapján mesze nem egyèrtelmű) akkor lehet, hogy valami úszkál a tankban és néha felkapja a szivattyú.


A legtöbb autón a hátsó ülés alatt van a szivattyú és viszonylag könnyen ki lehet emelni a tankból, és elég nagy lyuk van neki, hogy utána belenézz a tankba. Akkor érdemes, amikor majdnem üres.

2018. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!