Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balra szeretnék kanyarodni...

Balra szeretnék kanyarodni zöld jelzésem van de a szembejövőnek is zöld jelzése van elkell őket engednem de sok autó jön akiket elkell engednem, állhatok a zöldjelzésénél ha nemtudok kanyarodni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Ahol forgalomirányító lámpa van, csak akkor hajthatsz be a kereszteződésbe, ha a szabad jelzés alatt el is tudod hagyni. Szóval hiába mehetnél a lámpa szerint, ha folyamatosan jönnek szemből, akkor maradsz helyben. Az nem szabálytalan, hogy így a mögötted sem tudnak menni, akik nem kanyarodnának. Ez nem indokolatlan akadályozás.

A gyakorlat annyiban más, hogy léteznek olyan nagy forgalmú helyek, amin szabályosan soha nem jutnál át.

Maradsz helyben, közben piros lesz, majd megint zöld. De most is jönnek szemből. És akár 4-5 ciklus alatt is. Itt muszáj behajtani, mert soha nem jutsz előbbre.

Előbb-utóbb valaki el fog engedni.

Balesetveszélyes, a tavalyi Dózsa György úti két halálos áldozattal járó ütközés is részben ezért volt. (A kereszteződésben rekedt autóst a belső sávban lévő kocsi elengedte, de a mögötte egy szlalomozó 130-cal kivágott a külsőbe, s belement.)

2018. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a felvilágosítást, sokat segített.
2018. nov. 27. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

egy db balra kanyarodó autó lámpára is behajthat (különben soha senki nem kanyarodna balra nagy forgaloban)

ő a kereszteződésben ad elsőbbséget, majd amikor a szembwjövők már a sárgára nem hajthatnak be, ő balra el.

2018. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, utolsó miért lett lepontozva. Ez teljesen jó megoldás. Zöld jelzésnél behajtasz a kereszteződés közepéig, de még nem kezdesz kanyarodni, amíg jönnek szemből. Amint a szembe jövők megállnak a sárga/piros jelzésre, gyorsan bekanyarodsz. A lámpák késleltetve vannak, tehát lesz még egy kis időd, mielőtt megindul az oldalirányú forgalom. Ezt én is csináltam már így nem egyszer, és nem volt probléma belőle.
2018. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!