Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem rég vásároltam egy autót,...

Nem rég vásároltam egy autót, dízel. Égett olaj szag jön be ha fűtök, szerintem ez nem optimális, de mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Seat Alhambra 1.9 tdi afn motorkód. Digitális klíma van benne, és a fűtést is ott vezérlem, és olaj szag lesz a utastérbe ha fűtök.


Ja és melegen nehezen indul, a nepper szerint a elöző tulaj valami vízhőfök jeladót cserélt mert zavarta a ezres fordulatszám, és valamit mókult, így hidegen nagyon lazán indul melegen meg nehezen.


2018. nov. 27. 21:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem tankolom olajjal ha bárki ezt gondolná, dízelt csak omw kútról kap.
2018. nov. 27. 21:37
 2/4 anonim ***** válasza:

A motor eszi az olajat, van kartergáz?

Vagy nem szórja nagyon az olajat?

2018. nov. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a kartergáz szivárog valahonann, pl cső ki van repedve. Egyébként igen, benzines autó után a dízel bizony olaj szagú. Majd a benzin(hehe)kúton figyelj arra hogyan fogod meg a gázolaj pisztolyt mert az tiszta dzsuva szokott lenni, mert a gázolaj nem párolog el a csőről és ráfolyik a fogantyúra is. Na de a fogyasztás az kárpótolni fog ezekért a "dízeles" dolgokért.
2018. nov. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, már mellé folyattam, elég dzsuvás.. karter gáz az jó, legalábbis aki segített venni az autót az nézte.
2018. nov. 28. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!